Best of Austria: Nahraďte moře jezerem

V létě přitahuje Salcburk celý svět a není divu. Toto barokní město, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, láká každoročně více než 4.000 kulturními eventy návštěvníky z celého světa. Nejdůležitější divadelní, operní a koncertní událost na světě jsou bezpochyby letní Salcburské slavnosti, které jsou dostaveníčkem prvotřídních umělců v jedinečných lokacích. Letos tomu je ovšem jinak: Program v jubilejním roce 2020 byl sice částečně upraven, v každém případě však bude stát zato! 110 pořadů, zahrnujících opery, činoherní představení a koncerty, bude uvedeno v průběhu 30 dnů na celkem osmi jevištích.

Ale Mozartovo město má i překrásné okolí, které musíte vidět. Vyrazíte-li po dálnici A1 směrem na Vídeň, ocitnete se za pouhých 30 minut v Solné komoře, v oblastí překrásných jezer. Jedno z nejkrásnějších a nejbližších je Fuschlsee, které patří k vyhledávaným prázdninovým destinacím. Dříve to byli korunovaní panovníci, kteří se zde mísili mezi lid, dnes jsou to prominenti z hospodářského, politického a kulturního života, kteří pravidelně tráví svou dovolenou na jezeře Fuschlsee v Solné komoře.

Dnes nabízí tento region bohatý program pro aktivní letní dovolenou: od náročných horských túr přes pohodlné vandrování kolem jezer, bohatou síť cyklostezek všech stupňů náročnosti, vodní sporty na jezerech a jedenáct dokonalých golfových hřišť.

Stoprocentní relax blízko Salcburku Schloss Fuschl Resort & Spa

K nejoblíbenějším místům tohoto regionu patří bezpochyby Fuschl am See a jeho krásný resort Schloss Fuschl, který se nachází přímo na březích tohoto čtyři kilometry dlouhého jezera, které vás překvapí svým neskutečným kouzlem. Břehy nejsou příliš zastavěné, motorové čluny zakázané a všude kouzelná zákoutí, kde lze nerušeně odpočívat.

Na břehu jezera v hotelovém areálu můžete vyzkoušet čerstvé nebo uzené pstruhy, v létě lze trávit dny na hotelové terase s příjemným přístupem do jezera nebo na lesních procházkách či náročnějších túrách po horských kopcích. Můžete vyrazit i na cyklistické výlety, ať už na elektrickém nebo normálním kole nebo se věnovat vodním sportům na jezeře. Golfisty nadchne nabídka dokonalých golfových hřišť – v bezprostředním okolí je jich jedenáct. Já vám dnes představím tři z nejkrásnějších. 

Jak to tady začalo…

Historie, dnes památkově chráněného zámku Fuschl sahá až do patnáctého století, kdy zde arcibiskup Sigmund I. nechal na poloostrůvku postavit lovecký zámeček, aby upevnil své nároky na moc a lovecká práva. O 500 let později se residence stala kulisou pro hvězdný film o císařovně Sissi, kterou ztvárnila mladá Romy Schneider. Dodnes ji připomíná luxusní Sissi-Suita s kouzelným výhledem na jezero a malé Sissi Museum.

V šedesátých letech získal hotel bavorský „salzbaron“ Carl Adolf Vogel (zvaný Adi), který se oženil s herečkou Winnie Markus a postupně zde vybudovali prvotřídní resort. Patřili rovněž mezi nejznámější manželské páry v době německého hospodářského zázraku, což slávě hotelu samozřejmě nevídaně prospělo. Jetset Society, herci a mezinárodní státníci začali Fuschl am See vyhledávat: sovětský prezident Nikita Chruščov, egyptský prezident Anwar as-Sadat i americký prezident Gerald Ford se během státních návštěv zařadili mezi prominentní hosty hotelu Schloss Fuschl. Díky nákladným PR akcím si užíval resort světovou slávu a hostil umělce jako Ava Gardner, Clark Gable a Oskar Kokoschka, stejně jako evropskou vysokou šlechtu.

Hotelový areál byl stále rozšiřován a modernizován. Pod zámkem přibylo i devítijamkové golfové hřiště, jehož ideální hostitelkou byla zpočátku právě manželka Adi Vogla Winnie Markus. Z loveckého zámečku se stal druhý hotel Jagdhof, který byl postupně rozšířen o příjemné wellness centrum. V květnu 2016 zazářila rybářská restaurace Fischerei u malého jezerního přístavu v nové kráse.

Během každoročních Salcburských hudebních slavností tu pobývají hvězdy jako Anna Netrebko, Erwin Schrott nebo Christoph Eschenbach. Oba sesterské hotely Schloss Fuschl a Hotel Jagdhof vytvářejí perfektní rámec pro mezinárodní firemní akce, pohádkové svatby a rodinné oslavy na jezeře Fuschl.

Pohádková gastronomie

V zámecké kuchyni, která byla vyznamenána třemi čepicemi podle Gault & Millaua, kouzlí šéfkuchař Johannes Fuchs své lokální a mezinárodní speciality. Na rybách si hosté nejlépe pochutnají v přístavní restauraci Fischerei nebo v restauraci v hotelu Jagdhof. A všude doprovází gastronomické zážitky nádherná kulisa hor s jezerem.

Golfroas – jedno jezero – dvě golfová hřiště – jedna projížďka lodí

Přímo pod hotelovým areálem je půvabné devítijamkové hřiště, které se táhne až k jezeru. Patří k nejstarším v Rakousku. Chcete-li si ovšem zahrát 18 jamek, čeká vás příjemné překvapení v podobně jezerní dvojkombinace „Golfroas – GCC Schloss Fuschl & GC Waldhof.

Jakmile totiž odehrajete devět jamek na hřišti Schloss Fuschl, přepraví vás hotelové taxi k přístavu a historickou lodí se během 40 minut přepravíte na druhý břeh, kde na vás čeká na blízké horské pastvině Waldhofalm další devítijamkové golfové hřiště, které je vzdáleno od jezera pouhých deset minut. Hřiště je vhodné pro všechny hráče hrající na všech úrovních a poskytuje jedinečný herní zážitek v nezapomenutelném prostředí.

GC Drachenwand  

A pokud budete chtít prozkoumat další hřiště, mohu vřele doporučit devítku GC Drachenwand.

Golf & Seen 

Jedenáct zajímavých hřišť v těsné blízkosti od sebe, zasazených do možná nejkrásnějších panoramat střední Evropy, to je golfový region Golf & Seen, golf a jezera. Všechna hřiště mají jedno společné – leží v bezprostřední blízkosti jednoho či více velikých jezer Salcburska. Mondsee, Wolfgangsee, Attersee (na úvodním snímku), Traunsee nebo Fuschlsee, u každého si můžete zahrát a v létě spojit golfový výlet s rekreací u jejich průzračných vod.

Připravila Natascha Kames

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.