Jak si doma připravit vlastní levandulové koření

Když se řekne levandule, jako první se mi vybaví voňavá modravá pole v Provence v jižní Francii. U babičky voněla levandule ve skříních, taková ta trochu morbidní vůně kombinována s dobou minulou. Levandule je však nejen vděčnou bylinkou pro uklidňující čaje či nádherné kytice, ale i v kuchyni má své pevné místo. Nevíte jak na to? Poradíme Vám…

Mnozí z vás levanduli již při vaření používají, aniž by si to uvědomovali. Fialová bylinka je součástí jedné z nejpopulárnějších směsí provensálského koření. Levanduli samotnou však můžete použít k úpravě mnoha jídel. Obzvláště dobře se hodí k jehněčímu masu, rybám, omáčkám či do salátových dresinků nebo dezertů. Buďte však opatrní při dávkování, vůně je opravdu intenzivní. Jednodušší je proto použít domácí levandulovou sůl a cukr.

Levandulový cukr

Levandulový cukr na nápoje a dezerty je jednoduchý způsob, jak zachovat smyslnou vůni levandule a užít si ji po celý rok v nápojích, koláčcích nebo jiných dezertech. Mnohé recepty uvádějí, že se mají květy nejdříve usušit a potom smíchat s cukrem. Já používám opačný recept. Levandulové květy oberu, smíchám s krupicovým cukrem a rozložím na plech na 4–5 dnů, aby se spolu usušili.

Každý den je třeba směs jemně promíchat. Cukr tak nabere nejen intenzivní vůni, ale dokonce i mírně fialkovou barvu. Nakonec rozmělním v mixéru na práškový cukr a uzavřu do sklenice.

Levandulová sůl

Smíchejte 6 lžic hrubé mořské soli a 1 lžíci sušených květů levandule a nasypte do sklenice. Já přidávám i trochu rozmarýnu, pro maso je to ideální kombinace. Sklenici pevně uzavřete a dejte do chladu po dobu jednoho týdne. Sůl velmi rychle absorbuje vůni bylinek a bude hitem Vaší kuchyně.

Připravila Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.