Političky potvrzují: Pletení na porady patří!

Při pohledu na politická jednání ve světě je často vidět ženy, které při sezeních pletou nebo háčkují. Je to dobrá symbióza – ruce mají co dělat a zároveň pozornost zůstává zachována.

Jak ale političky uvádějí, hlavně jim jde o to, zbavit se všudypřítomné digitální dostupnosti: „Byla jsem na tisíci schůzkách, kde lidé najednou vypnou a věnují se svým mobilním telefonům,“ říká Margrethe Vestagerová, vicepresidentka Evropské komise a dodává „myslím, že je to dosti nezdvořilé.“

Studie Cameron Piercy, docenta komunikačních věd na University of Kansas, ukazuje, že Vestagerová má pravdu. 250 zaměstnancům z různých branží a různé hierarchie – od začátečníků až po představenstvo – ukázali videa z mnoha porad, kde lidé během zasedání používali buď notebook, někdy poznámkový blok nebo smartphone. Nyní měli dobrovolníci hodnotit schůzku. A ejhle: zjistili, že použití smartphonu je pro vliv na okolí nejhorší a účinnost schůzky ohodnotili jako nejnižší. Podle Piercyho jsou výhody smartphonu v této situaci opakem – pohled na mobil je synonymem pro vstup do duchovního exilu.

A tak můžeme používání pletení místo smartphonu na poradách jenom doporučit.

Připravila Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.