Kouzlete s barvami za pomoci terapie

Zuzana Křováková je umělkyně, která se kromě výtvarné tvorby věnuje také terapiím a tyto své dvě vášně úspěšně spojuje v kreativním projektu ATELIER WORKSHOP ART. Všem zájemcům pomáhá nahlédnout do vlastního nitra, objevit své kreativní já a vytvořit si vlastní talisman radosti.

Po několika letech působení v podnikatelské sféře se Zuzana rozhodla svůj život proměnit a díky tomu je dnes její práce také jejím největším koníčkem. Práce s lidmi během osobních a skupinových terapií i v rámci uměleckých workshopů ji naplňuje a jak sama říká, i ona se na těchto setkáních učí nové věci. Zuzana se ve své práci snaží doprovázet své klienty na cestě k sebepoznání a k odkrytí energetických zdrojů. A protože ji životem provází umění, využívá ho i v rámci terapie. Tak vznikl projekt kreativních uměleckých workshopů v jejím ateliéru, o kterém jsme si spolu povídaly.

Zuzana Křováková

Jaká byla Vaše cesta k umění a k otevření vlastního studia?

Moje cesta světem umění je krásná. Začala v dětství, kdy můj strýček malíř obohatil můj svět pestrobarevnou sadou pastelů, které mi daroval a já se zamilovala do barev a kreslení.

Jak umění ovlivňuje Váš život v osobní a pracovní rovině?

Umění je můj věrný pomocník, přítel a společník zároveň. Umění cítím a vnímám v mnohém. Můj tatínek byl fyzik milující přírodu. Já stejně jako on miluji přírodu a všechny taje života. Když vnímám přírodu, celý život je jedno velké umělecké dílo, které mě nekonečně inspiruje ve všech oblastech života.

Jakým výtvarným technikám se věnujete?

Maluji nejčastěji akrylovými barvami. Někdy používám olejové barvy, strukturální hmoty. Velmi ráda maluji špachtlí na plátna příběhy ze světů mé fantazie.

Svůj ateliér otevíráte skrze workshopy veřejnosti. Co je cílem těchto programů?

Před pár lety mě napadl zábavný koncept, který jsem pojmenovala ATELIÉR WORKSHOP ART.  Pořádám ho vždy v červenci, srpnu a září u mě doma. Tento koncept jsem vymyslela jako originální propojení umělecké tvořivosti a mojí terapeutické praxe. Jedná se o prožitkový den, kdy účastníci workshopu zažijí jedinečné okamžiky. Pracují s barvami a zároveň mají možnost se dotknout svého nitra trochu jinak než obvykle. Výsledkem je proměna vnitřní energie člověka, rozšířené napojení na tvořivý zdroj a obraz – akryl na plátně. A takto vzniká talisman radosti, který si každý z účastníků během workshopu vytvoří. Bazén se slanou vodou na zahradě, kde se workshopy každoročně konají, je nejen milým bonusem v parných letních měsících, ale zároveň je pracovním prostorem v rámci workshopu.

workshop malby

Situace spojená s koronavirem se pomalu uklidňuje a workshopy se konečně vrací. Co připravujete pro účastníky nejbližších termínů?

Osvěžující letní “koktejl”, ve kterém bude trochu čarování s barvami, trochu meditace v bazénu, trochu snění, trochu čerpání energie z přírody a ze všeho nejvíc ponoření a objevování vlastního nitra, což je pro skutečné umění to nejdůležitější. V letošním roce nabízím zájemcům o tvorbu a osobní rozvoj 3 letní termíny workshopů: sobota 25.7., 13.8. a neděle 14.9.2020.

Více najdete na mém webu.

Jak účastníci k workshopům přistupují a co si z nich nejčastěji odnášejí?

Nový způsob sebepoznání, nové prostředí, nové zážitky, nové barvy přinášejí nové nápady a čas na zkoumání sebe v osobní rovině, ale i ve vztahu k druhým – práce ve skupině. Samozřejmě si také odnesou svůj talisman radosti v podobě plátna, které namalují sami akrylovými barvami. Obraz vzniká pod mým vedením na “ateliéru” neboli “malovacím semináři”. Vytvořit nádherné obrazy se mnou dokáží i lidé, kteří předtím nikdy nemalovali. ATELIÉR WORKSHOP ART je prostor pro ty, kteří by si rádi vyzkoušeli, jak je možné kouzlit barvami na plátně a namalovat si své vlastní dílo. A nejen to. Otevření tvořivých schopností během malování klientům následně umožní využívat probuzenou kreativitu k lepšímu řešení každodenních situací v pracovním i osobním životě.

Řídíte se při workshopech nějakými pravidly? A co účastníci nejčastěji umělecky ztvárňují?

Svoboda tvorby nemá žádná pravidla. Absolutní svobodu v uměleckém projevu považuji za nejdůležitější pravidlo.

Co máte na workshopech nejraději a na co se nejvíce těšíte?

Mojí největší radostí je pomáhat lidem rozvinout jejich mnohdy zcela skryté a neobjevené talenty a otevřít kreativitě v jejich životě větší prostor. To je to, co mě nejvíce těší při práci s lidmi.

Připravila Tereza Vacková

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.