Best of Austria: Stylové rozmazlování v hotelu Theresa

Když cestuji, ráda poznávám nové destinace a nové hotely. V případě hotelu Theresa v rakouském údolí Zillertal, kam už jezdím víc než deset let, je to úplně jinak. Vracím se ráda a často, jedno v jakém ročním období, tam prostě musím. Je to kouzlo neuvěřitelné rodinné atmosféry, kterou musím opakovaně zažívat.

Letos jsem tam nalákala Danuši, která sice velkou harmonickou rodinu má, ale vnímala to stejně. Rodina Egger, která za vším stojí, vás totiž vtáhne doslova mezi sebe. Máte pocit, jako byste byl jediný host. Samotný vstup do hotelu působí jako balzám na rány stresovaných z měst, kteří jsou zvyklí spěchat od termínu k termínu: všude hodně dřeva, útulný nábytek a teplé světlo – to vše vytváří prostředí, kam se člověk rád uchýlí k oddechu. Na zdejší famózní kuchyni nikdy nezapomenete a na bazény, sauny a vůni ohromného spa centra budete dlouho vzpomínat.

Vypráví se, že když stvořitel rozděloval přírodní krásy, byli obyvatelé Zillertalu obdařeni dvakrát. Jinak se to ani nedá vysvětlit, proč se tolik superlativů koncentruje právě v jednom tyrolském údolí. V celém údolí se nachází více než tisíc kilometrů turistických tras a 135 horských chat s tyrolskými specialitami. Každý vrchol je opravdový zážitek a výhled na známou horskou kulisu s 55 třitisícovkami Zillertalských a Tuxských Alp je odměnou za namahavé výstupy.

Horská turistika – to je víc než sport

Turistická sezóna je zahájena. Zájem o pěší túry v Alpách je opět na vzestupu, horská turistika se stala skutečným trendem dnešní doby. Vyrazit do hor, vyčistit si hlavu na horských stezkách je stále oblíbenější volnočasovou aktivitou. Zda individuálně nebo organizovaně, to záleží na zkušenostech a kondici. Horská turistika není výkonnostní sport, ale základní kondice a jistá dávka vytrvalosti je žádoucí. A turistika tělesnou kondici určitě zlepší. Psychický účinek je často podceňován, nicméně psychické uvolnění při horském výletě dodá nové síly pro všední dny. To je přesně to, co stresovaní obyvatelé měst hledají ve fascinujícím světě velehor: kde na ně čekají stále nové dojmy, kde se pod vysokými skalními věžemi rozprostírají květy poseté louky, kde světlo a hra stínů modelují úžasné kulisy. Nutno si s sebou přinést jen čas a klid.

Horské klima – ráj alergiků

Vysokohorské pobyty jsou rovněž ideální pro alergiky: od nadmořské výšky cca. 1.500 metrů se původci alergií takřka nevyskytují. Horské klima jim nevyhovuje, pro alergiky je naopak vhodné. Pyloví alergici, kteří jsou v nižších polohách na jaře a začátkem léta trýzněni sennou rýmou, se zde mohou bez následků s chutí nadýchat čerstvého horského vzduchu.

Ale zpět k Therese 

Hotel Theresa poskytuje perfektní hotelový komfort s útulnými pokoji a suitami v několika stylech. Velkoryse pojatý wellness areál na ploše 3.500 m2 nadchne pěti venkovními a vnitřními, celoročně vyhřívanými bazény (venkovní Sportpool je dlouhý 25 metrů) i vířivkou 35°C) s výhledem na zasněžené vrcholy hor a sedmi různými saunami. Relaxovat můžete na vyhřívaných lehátkách u krbu ve veleklidném Sonnenhausu a dalších odpočívárnách.

Zakladatelka hotelu Theresia vládne stále pevnou rukou.

Lekce špičkového kuchaře: O jídle se musí přemýšlet

Pohoda začíná u jídla –  to ví šéfkuchař a majitel hotelu Stefan Egger. Jeho kuchyně je promyšlená a přitom zcela jednochuchá, lehká a neobyčejně lahodná.

Šéfkuchař a dietolog Stefan Egger.

Stefan Egger je bývalý ultramaratonec (maraton delší než 100 km) a diplomovaný dietolog a dobře ví, co si tělo žádá a potřebuje, která jídla jsou zárukou nejen skvělých požitků, ale současně zdrojem energie. Všechno si vyzkoušel nejprve na sobě. Jako vrcholový lyžař působící v rakouské reprezentaci byl zvyklý na velký výdej energie. Ovšem když kvůli zranění musel se sportem přestat, začal při studiích hotelové školy tloustnout, až nakonec v sedmadvaceti letech vážil 115 kilo. V té chvíli se rozhodl pro radikální změnu. Pustil se do studia zdravé výživy, zhubl na normální váhu, začal běhat ultramaratony. Nyní je příznivec slowfoodové kuchyně a nadšeně řídí svůj kuchařský tým.

Prvotřídní požitek a vyváženost z hlediska zdravé výživy vytváří společně perfektní harmonii. Kuchaři pod vedením Stefana Eggera, který je odborník na zdravou výživu a dietní stravu, kouzlí každodenně důmyslná menu, která jsou nejen pastvou pro oko, ale především skvěle chutnají. Tým používá samozřejmě jen zdravé přírodní potraviny, které pocházejí od sedláků z nejbližšího okolí.

Na čem jsem si já pochutnala

Moje máma byla skvělá kuchařka, ale příliš neexperimentovala. Její typicky české kreace byly dovedeny do maximální perfektnosti a my s tátou její svíčkovou, řízky či opilého Isidora milovali. Dlouho mi trvalo, než jsem se přizpůsobila jiným kuchyním. Dobře si vzpomínám, že právě v Therese jsem žasla, když jsem v menu četla „Candát na kyselém zelí“. Co to je za příšernou kombinaci, říkala jsem si, a netroufla jsem si objednat něco jiného. A zírala jsem. Něco tak dobrého už jsem dlouho nejedla. A protože jsem byla vždy přidrzlá, řekla jsem si Stefanovi o recept. Od té doby je součástí mé domácí nabídky a ještě jsem s ním nikoho nezklamala.

Filé z candáta se smetanovým kyselým zelím

Kyselé zelí:

100 g cibule,  0,1 bílého vína, 0,15 l silného bujónu, 0,25 l šlehačky, sůl, pepř, 250 g kyselého zelí  (já dávám celej půlkilovej pytlík)

Na oleji zpěnit cibulku, přidat bílé víno, nechat chvíli povařit, pak bujón a nakonec šlehačku, pořádně zamíchat a nech opět krátce povařit, osolit, opepřit a nakonec přidat kyselé zelí (prostě ho vysypu ze sáčku) a pořádně promíchat a nechat probublat.

Stefanův candát:

Filé osolit, opepřit a přidat citron. Na olivovém oleji opékat kůží dolů a nakonec krátce otočit a hned servírovat na hrobeček ze zelí.

Speciální přání nejsou odmítána…

… nýbrž jsou vítanou změnou. Vegetariánům i diabetikům – každému vychází kuchařský tým svědomitě vstříc a plní jeho požadavky.

Ke snídani si chléb hotel peče sám.

… a dobré víno nesmí chybět

Ke každému jídlu doporučí Theresa Burkia-Egger hostům to nejvhodnější víno.

„Víno je moje filozofie. Mohu hovořit hodiny o jediné lahvi vína, a přesto téma nevyčerpám. Pro každého existuje jeho víno a zjistit, které to je, to je moje úloha“. Theresa pravidelně organizuje v hotelu nejen ochutnávky vína, ale i zajímavé semináře o víně.

Someliérka Theresa Burkia-Egger.

Co jinde nenajdete

Hotel vlastní i lovecký revír, takže stačí lovecký lístek a Stefan vás vezme na lov. Na Stefanovo srnčí ragú tak hned nezapomenete. A jste-li single, neplatíte v dvoulůžkovém pokoji přirážku.

Už jistě chápete, proč se do Theresy tak ráda vracím.

Více najdete zde.

Připravila Natascha Kames

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.