5 způsobů, jak si zesvětlit vlasy přírodními prostředky

Jak přirozeně zesvětlit vlasy a dosáhnout toho, aby zářily blond je téma, které zajímá ženy na celém světě už od nepaměti. Římské ženy vynalezly vlasová bělidla z vápna, popela nebo sody. Výsledky bohužel v té době nebyly příliš uspokojivé. Dnešní výsledky jsou zaručeně lepší. Kadeřníci však často používají chemické bomby, jejichž důsledkem jsou rozštěpené konečky a suché vlasy. Existuje však i jiná cesta! S těmito pěti přírodními prostředky lze vlasy snadno a přirozenou cestou zesvětlit.

Skořice vlasy nejen zesvětluje, ale také jim dodá jemný načervenalý nádech

Skořice obsahuje léčivé látky a antioxidanty pro vlasy, které používáním opravují i poškození vlasů. Do kondicionéru namíchejte skořici až vznikne hustá pasta. Dejte na vlasy a nechte působit alespoň 2 hodiny, klidně i déle. Vhodné obzvlášť pro světlé vlasy, kterým chcete dodat přirozený načervenalý lesk.

Citrony a jablečný ocet jsou pro vaši hřívu přírodním rozjasňovačem

Toto je optimální ovocné duo pro zesvětlení vlasů: kyselina jablečná nebo kyselina citrónová bělí dokonce i zabarvené vlasy. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní ingredience, můžete barvení opakovat, aniž byste se cítili provinile, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.

Rozjasněte vlasy medem

Při zahřívání medu se vytváří enzym, který vlasy zesvětluje – peroxid vodíku. Tento enzym se také nachází ve většině chemických barviv na vlasy, ale v medu je v naprosto přirozené formě.

Zahřejte med na maximálně 40 °C – vyšší teploty tento enzym ničí. Nyní můžete smíchat kondicionér s medem a vmasírovat do vlhkých vlasů. Nechte vsáknout přes noc. Při mytí musí být voda teplá, jinak jen těžko vymyjete med z vlasů.

Heřmánkový čaj ve vysoké koncentraci vlasy mírně zesvětlí, ale hlavně rozjasní

I starověcí Římané věděli, že složky heřmánku mají vliv na barvu vlasů. Heřmánkový čaj má kromě jemného zesvětlení také protizánětlivý a hojivý účinek na pokožku hlavy. Silně koncentrovaný heřmánkový čaj nechte dobře vylouhovat a použijte k opláchnutí vlasů. Nemusíte používat kondicionér.

Jedlá soda není jen dobrým přítelem v kuchyni, ale mohou se s ní kamarádit i vlasy

Jedlá soda totiž působí jako přírodní bělidlo. Pro dosažení co největšího účinku rozpusťte 2–3 balíčky práškového pečiva ve 250 ml vody. Tato kaše se vmasíruje do vlasů a po dobrých 20 minutách se propláchne. Kondicionér poté doporučuji.

Účinek přírodního barvení vlasů je mnohem menší než chemické zesvětlení – černé vlasy se nestanou mávnutím proutku blond. Ale o to nám ani nejde. Tady píšeme o přirozených barvách a postupech. A ty za malý experiment určitě stojí!

Připravila Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.