Máme v těle těžké kovy

Jsou nenápadné, zato extrémně škodlivé. Diskuze je o těžkých kovech a toxických látkách v našich tělech. Co je to zač a jak se jim bránit?

Těžké kovy, které se v našem těle hromadí jsou do značné míry důsledkem ekonomiky a životního stylu 19. století, kdy se ještě neřešila ekologie. Průmyslová odvětví neměla žádné zásadní normy a jejich splodiny se tak staly pro naši planetu katastrofálními. A také pro člověka…

Nejčastěji se ve výčtu těžkých kovů v našem těle objevuje arsen spolu s niklem, olovem a rtutí. Podle odborníků jde o nejběžnější kovy, které jsou jednoznačně viditelné po testech moči právě v souvislosti s vylučováním těžkých kovů, které samozřejmě naše těla nedokáží zpracovat. Stále častěji se k léčbě používá chelatace – tedy fyzikálně chemický proces, při kterém určité organické sloučeniny – jako je například kyselina ethilendiamintetraoctová neboli EDTA – na sebe naváží některé těžké kovy. Jde o tak zvanou chelatační terapii nebo také chelatační kúru.

Existují dva typy minerálních látek – dobré a špatné. Mezi ty prospěšné patří například zinek, hořčík či vápník. Potom ale existují i toxické minerály – respektive kovy, které bychom v našem těle mít zkrátka neměli. Mezi ty patří rtuť, hliník, arsen, kadmium nebo olovo.

Mezinárodní vědecké studie potvrzují, že v dnešním ovoci a zelenině je mnohem méně živin – až o 40% – než bylo před padesáti lety. Navíc velmi často mohou obsahovat různé chemické látky a sloučeniny z postřiků a kontaminované půdy. K tomu přidejme zhoršující se kvalitu vody, velké ryby plné těžkých kovů, ale také například smog a toxické prostředky pro domácnost a další.

Zkrátka naše těla dostávají každý den slušnou dávku “jedových záškodníků”. V malém množství a intenzitě si s nimi dokáže náš organismus poradit, ale ve velkém přísunu se mohou nahromadit a způsobit nám zdravotní komplikace jako například střevní problémy, alergie a vyrážky, potíže s dýcháním, bolest kloubů či psychickou podrážděnost.

Jak to řešit? Buď si můžete nechat udělat poměrně zdlouhavou diagnostiku na těžké kovy nebo trochu pozměnit životní režim. Vyřaďte jung food – tedy fast foody, rafinovaný cukr a průmyslově upravované výrobky. Ryby a mořské plody zkuste kupovat od co nejpřímějších zdrojů a zařaďte do svého jídelníčku produkty, které tělo napomáhají přirozeně detoxikovat. Těmi jsou například česnek, brusinky, ostropestřec, vlkáknina z luštěnin, hřebíček, kurkuma nebo koriandr. Také se vyhněte amalgámovým plombám, kouření a vakcínám, které obsahují rtuť.

Připravila: Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.