Co mají společné korona a lososi?

Na největším pekingském farmářském trhu Xinfadi bylo objeveno vysoké procento nákazy koronavirem. Jeho rozlohou 112 hektarů odpovídá tržnice přibližně 150 fotbalovým hřištím. Tím je větší než trh ve Wuhanu. Trh byl uzavřen a 10 000 lidem, kteří zde pracují, bylo nařízené testování. Vyšetřovatelé objevili virus na prkénku, které bylo použito ke zpracování lososa dováženého z Norska.

Porcování lososa

Mnoho supermarketů v Pekingu během noci dovážené lososy stáhlo ze své nabídky. Toto způsobilo, že akcie největších firem norských pěstitelů lososů Mowi, Bakkafrost, Royal Salmo a Salmar klesly během pár hodin o 9–13 procent.

Ochránci přírody, ale také někteří lékaři již léta vidí uměle chované lososy nejen jako nebezpečí pro přírodu, ale jejich konzumaci i jako životu nebezpečnou. Na nátlak Greenpeace bylo sice v roce 2016 zakázáno používání chemikálie Ethoxyquin v chovu (prodlužoval dobu trvanlivosti rybího masa), koktejly antibiotik a hormonů podporujících růst však dodnes vyvolávají hlasitou kritiku. Eco-World již před 20 lety naléhavě varoval, že lososové farmy mohou šířit rezistentní kmeny bakterií, které mohou jednoho dne také poškodit člověka.

Připravila Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.