Best of Austria: Prázdninová extraliga jménem Hochschober

Když jsem stoupala autem po jedné z nejstrmějších horských silnic v Alpách, kde stoupání přesahovalo místy až 25 procent, marně jsem vzpomínala, kdy jsem naposledy musela při cestě do kopce stále řadit na jedničku. Všude kolem husté lesy a teprve v nejvyšším bodě se přede mnou otevřel pohled, na který se nezapomíná.  

Sedlo Turracher Höhe: kouzelné horské středisko kolem jezera na hranici mezi spolkovými zeměmi Štýrskem a Korutany. Naprosto nepřehlédnutelný je hotel Hochschober, který jakoby z jezera vystupoval. Proslulým se stal právě díky vodě.

 

Hotel Hochschober v zimě

Největším lákadlem je totiž originální, 25 metrů dlouhý bazén SeeBad v jezeře, který je po celý rok vyhřívaný na 30 °C. Pohodlně se k němu dostanete přímo z lázeňského areálu. Na bazénu je fascinující, že nemá žádné umělé dno a je v něm jezerní voda. Funguje totiž na principu fyziky – teplá voda se drží nahoře. Celý prostor je ohraničen pouze pontony se stěnami zapuštěnými do hloubky tří metrů, což zabraňuje rychlému ochlazení.

Horské léto na Turracher Höhe

Horské léto mezi koncem května a listopadem slibuje nabídku rozmanitého a pestrého programu v nádherné přírodě: od odpočinkových horských procházek uprostřed kvetoucí přírody až po náročné horské túry k vrcholům pohoří Nockberge, horský jogging a nordic walking kolem tří, kouzelně umístěných jezer i výlety po hřebenech, výlety na horských kolech nebo elektrokolech. Nechybí ani letní sáňkařská dráha. Kdo chce poznat Turrach i jiným sportovním způsobem, může vyrazit na běžecké stezky. Stezky jsou značené a individuálně pojaté: snadná, středně obtížná a náročná – podle toho, jak se kdo cítí.

Běžec na horách

Hlavní devizou Turracher Höhe je ekologická kvalita zdejší krajiny, která je výjimečná i v celorakouském měřítku. Voda ve zdejších potocích a jezírkách je křišťálově čistá a pohled na šťavnatá rašeliniště nenechá nikoho na pochybách, že pojmy jako „znečištění“ či „degradace“ tu jsou dosud neznámé.

„Naším cílem na Turrachu není masový turismus,“ říká Karin Leeb, majitelka hotelu Hochschober, a pokračuje: „Vždyť na Turracher Höhe by se tisíce turistů ani nevešly. Tím, že jsme do jisté míry exkluzivní středisko, se k nám hodně hostů vrací každý rok. Vyžadují klid a pohodu: žádné noční bary ani diskotéky tu nemáme a ani mít nechceme. A když návštěvníci popojdou pár metrů za poslední stavení, octnou se v čisté přírodě, kde zvířata ještě nejsou plachá a kde se dá voda z potoků bez obav pít. Právě tohle chceme zachovat.“

 

Hotel Hochschober – nejlepší rodinná dovolená

Že už dlouho sníte o dovolené, kde si skutečně odpočinete a přitom se nebudete pořád muset starat o zábavu pro vaše děti? Pak je pro vás tohle to pravé: v hotelu Hochschober si s dětmi můžete dopřát túry po Alpách, vychutnat si jezerní koupaliště a nejrůznější bazény a pak – zatímco se děti baví v dětské vile – vyrazíte na masáže, do knihovny či na romantickou večeři.

Hotel Hochschober

Proč děti milují Hochschober

S hotelem je dětská vila propojená zastřešeným skleněným můstkem. V přízemí je mateřská školka, která má vlastní kuchyň. Jsou tady zároveň i jesličky, takže není problém zde nechat i ty nejmenší. Starší děti dostaly v dětské vile horní poschodí, kde byl zřízen klub pro mládež. Je zde velká televize, nejnovější playstations, internetové terminály, různé hry a na venkovní stěně vily dokonce umělá lezecká stěna, která je sedm metrů vysoká.

Každý krok je pokrok

Léto na horách je jako stvořené k tomu, abychom v sobě našli sílu a energii a pokusili se něco změnit: vzít pohyb vážně. Pohyb v přírodě dnes už není samozřejmostí. Profesor Felix von Cube definuje člověka jako bytost, která musela dříve zvládat 20 až 30 kilometrů denně, aby byla schopna přežít. Její šance rostly nejen s vytrvalostí, sílou a rychlostí, které ovládala, ale i s osvojováním speciálních dovedností, jako je taktika, obratnost, hbitost, koordinace, rovnováha. Evolucí se některé formy pohybu ovšem musely ztratit, když dnes musíme stále více bojovat s nadváhou a rostoucím počtem civilizačních nemocí. Mnozí už přišli na to, že život a usilování o úspěch, kariéru a materiální statky není ve skutečnosti zdrojem štěstí. A naše tělo naléhavě hledá možnosti kompenzace.

Chcete-li vzít pohyb vážně, je horské středisko Turracher Höhe pro takové rozhodnutí přímo ideální. Běh po horských stezkách nebo kolem jezera, náročné vysokohorské túry, mountainbiking – to vše zde můžete s dobře vyškolenými trenéry vyzkoušet.

běžkyně v horách


Po sportovním vyžití do Světa vody, tepla a dobré pohody  

Proslulým se stal hotel Hochschober především svým jedinečným světem vody, tepla a pohody, který je všem hotelovým hostům volně k dispozici a který je pro mnohé hlavním magnetem při volbě dovolené. Všichni si okamžitě oblíbí celý, 5 000 m2 velký wellness areál a jeho neuvěřitelnou nabídku procedur a terapií pro správné požitkářské lenošení. To je jedním z hlavních principů prázdninové filozofie hotelu Hochschober, které se v hotelu říká Hochschobern (česky: hóchšóbrovat). Hóchšóbrování – to je uvolněné vychutnávání si možností, které místo nabízí, bez pocitu nutnosti využít jich všech. Hochšóbrovat neznamená „absolvovat“ ale jen si užívat, vychutnávat a neplánovat, co se musí ještě stihnout.

Hotel Hochschober spa

Turecké lázně Hamam  

Turecké lázně Hamam jsou svou formou, kvalitou, velikostí a autentičností naprosto jedinečné. Byly vybudovány pod vedením odborníků z Orientu a jsou srdcem orientálního světa v Hochschoberu. Velký centrální prostor s teplými kameny, menší teplejší komnaty, odpočívárna Sultansgemach a samozřejmě typické procedury Hamam, unáší hosty do světa tisíce a jedné noci.

Pokud se vám nebude chtít do plavek, zajděte si do čítárny. Je tu na tři tisíce knih včetně česky psaných. Relaxovat jde dobře i při stolních hrách. Je tu pro ně vyčleněná samostatná místnost se speciálními hracími stoly.

Přepracovaným a stresovaným se tu opravdu podaří zastavit, vypnout a jen si užívat pohody. Skvělý program pro volný čas spolu s vysokohorskou přírodou a místním zdravým vzduchem dokážou i během víkendu „vyčistit hlavu“.

Více najdete zde.

Připravila Natascha Kames

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.