Připravte si nejlepší bezinkovou limonádu

Černý bez patří k nejzdravějším, a přitom nejchutnějším léčivům. Již od nepaměti jsou jeho plody vynikajícím domácím prostředkem pro řadu nemocí. Není divu, že se tento lidový lék dříve nacházel snad ve všech zahradách; jeho místo bylo co nejblíže u domu. Věřilo se, že tento keř je sídlem bohů a dům i jeho majitele ochrání od zla.

Proto se černý bez nikdy nekácel a bylo-li třeba, musel se požádat nejdříve o odpuštění a kácení mohlo provést buď dítě nebo žena. Byl symbolem věčnosti a lidé mu obětovali vodu, chleba, a dokonce i pivo. Až pojedete okolo starých venkovských stavení, všimněte si, kolik z nich má v zahradě u domu černý bez.

Ten, kdo ví, jaký poklad má v zahradě, by ani nepřišel s nápadem jen tak černý bez pokácet. Květy bezu, v zimě sušené v čaji, se úspěšně používají k léčbě horečky a nachlazení. Zralé bezinkové plody mají velmi vysoký obsah vitamínu C a lze z nich udělat na podzim džem. Jarní květy se mohou vysmažit jako řízek, já je přidávám do meruňkové marmelády. Ale nejlépe chutná sirup nebo domácí limonáda. Připravila jsem recept od babičky, podle kterého dělám limonádu každý rok.

LIMONÁDA Z KVĚTŮ ČERNÉHO BEZU

Nasbírejte 10–15 květů bezu. Převařte 10 litrů vody a nechte vychladnout. Do vody vložte tyto ingredience a zamíchejte:

10–15 květů bezu

20 dkg cukru

2 citrony nakrájené na tenká kolečka

3-4 kůrky z chleba (kvasnice podporují kvašení)

10–15 sušených hrozinek

Příprava bezinkové limonády

Příprava bezinkové limonády

Příprava bezinkové limonády

Přikryjte průsvitnou folií, nechte stát 10–15 dnů. Tekutina bude mírně zakalená, nápoj zatím moc nechutná, ale to nevadí. Přefiltrujte přes jemnou utěrku, naplňte do sklenic a dobře uzavřete. Ráda používám sklenice od Frominu. Dobře se skladují a jsou designově tak pěkné, že ozdobí stůl. Postavte do chladné místnosti na 3–4 týdny. Poté lahve otevírejte opatrně, nápoj je čirý a šumivý. Jak chutná? Jak voňavé šampaňské! Limonáda je velmi aromatická a silná. Já ji ředím 1:1 s perlivou vodou. Na léto to nejlepší osvěžení!

Bezinková limonáda ve skle

Připravila Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.