Čokoláda pro zdraví a pohodu

Čokoláda je mnohem více než jenom pochoutka, kterou mlsáme, nejlépe když nás nikdo nevidí a k tomu často ještě se špatným pocitem. Naopak! Vytáhněme čokoládu z kabelky na světlo boží a řekněme o ní konečně pravdu. A tou pravdou je, že se jedná o jednu z nejlepších a nejzdravějších potravin, kterou nám planeta Země nabízí.

Můžu s klidným svědomím zkonstatovat, že složení hořké čokolády je komplexní a bohaté na vitamíny a minerální látky, jako např. vitamín B, vápník, draslík, hořčík, železo, fosfor, zinek, mangan, selen atd. Zdravou čokoládou myslíme hořkou čokoládu, která neobsahuje přidané, rafinované cukry (ať mají barvu bílou či hnědou), a má co nejvyšší obsah kakaové hmoty. Sladkou chuť tato zdravá čokoláda získává pouze a výhradně z přírodních ingrediencí (med, ovoce apod.).

Zdravá čokoláda působí jako lék a prevence kardiovaskulárních onemocnění, stabilizuje krevní tlak, snižuje riziko tvorby trombóz, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, preventivně působí proti infarktu myokardu a mozkové mrtvici. Zamezuje degenerativní mutaci buněk, vzniku onkologických onemocnění, je účinná proti projevům Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Čokoláda je naším silným pomocníkem v boji s chronickou únavou a nespavostí. Díky vysokému obsahu alkalických (zásaditých) minerálů posiluje naše kosti a zuby.

S nastupujícím jarem a ostrým sluncem oceníme fakt, že čokoláda podporuje tvorbu melaninu, který napomáhá ke krásnému opálení, ale zejména chrání pokožku před nepříznivými vlivy slunečního záření, zabraňuje předčasnému stárnutí a udržuje naši kůži mladou. A pokud se sluníčko na delší dobu schová, není nutno zoufat. Chybějící vitamín D vám dodá… čokoláda.

Při pravidelné konzumaci podporuje čokoláda u mužů produkci testosteronu, který zvyšuje fyzickou sílu a vytrvalost a podporuje růst svalové hmoty. A bez pozitivního vlivu nezůstane ani sexuální život díky příznivému vlivu čokolády na krevní oběh, ovšem bez jakýchkoliv rizik či omezení, která s sebou nesou chemofarmaka typu Viagra. V ženském těle zase pravidelný a dostatečný přísun zdravé čokolády působí jako prevence varikóz a podobných cévních problémů, umožňuje lépe snášet projevy PMS (premenstruačního syndromu) apod.

A co doporučím pro hubnutí? Čokoládu, tu zdravou, samozřejmě! Pravdou je, že v této oblasti čokoláda působí, tak říkajíc, bez svolení vědy. Snad je to vysokým obsahem antioxidantu epikatechinu, který urychluje metabolismus, zabraňuje ukládání tuku a napomáhá pocitu sytosti. V každém případě je klinicky prokázáno, že pravidelná konzumace zdravé čokolády vede k redukci tělesné hmotnosti.

Čokoláda, a zde se vědci shodují, je díky obsahu epikatechinů účinnou prevencí proti cukrovce 2. typu tím, že podporuje tvorbu inzulínu. Obzvláště pro diabetiky ale platí, že by měli jíst pouze a výlučně čokoládu zdravou, tj. tmavou, bez přidaných cukrů.

Nejenom starší lidé ocení, že čokoláda zlepšuje paměť a zrak, zabraňuje ateroskleróze cév a předčasnému stárnutí mozkových buněk.  Studenti, lidé duševně či těžce fyzicky pracující, nebo aktivní sportovci – všichni vysoko hodnotí pozitivní dopad čokolády na kognitivní funkce, na schopnost podávat vysoké fyzické výkony, stejně jako na urychlení regenerace. Díky čokoládě se zrychlí reakce, schopnost vnímat, analyzovat a vstřebávat informace. Dochází k měřitelnému zlepšení paměti a pozornosti.

Každý z nás touží po tom, aby zažíval stavy uvolnění, radosti, euforie. Čokoláda obsahuje celou řadu látek, díky kterým se cítíme dobře. Tyto látky jsou nazývané hormony štěstí a patří mezi ně endorfiny, serotonin, dopamin, anandamid a mnoho jiných. Zároveň čokoláda žádoucím způsobem snižuje tvorbu stresového hormonu kortizolu. Proto na pocity sklíčenosti a deprese je dobré naordinovat si kousek zdravé čokolády. A dobrá nálada je zcela zásadním předpokladem dobré a odolné imunity.

Podle principů ájurvédy, které byly ověřeny tisíci let praxe, pro získání maximálního užitku a potěšení z jídla má být v potravě přítomno 6 hlavních chutí zároveň. A zde již začíná malá čokoládová alchymie, která vede k dokonalé a zdravé čokoládě. Hořkou chuť dodá pražená kakaová hmota, kyselou zase hmota nepražená, slanost dodá černá himalájská sůl, pálivost vstoupí prostřednictvím různých druhů pepře, trpké jsou koření a byliny, a sladkost dodá med a sušené ovoce. Výsledkem je paní Čokoláda.

Čokoláda se pro mě nestala pomíjivým potěšením se stopami viny a výčitek. Naopak. Dodává mi radost a pohodu. Stará se o mě. Potřebuji ji ve svém běžném životě. Každý den. Ona mě živí a podporuje. A kromě toho – tak skvěle chutná!

Připravila Elina Beltyuková

Autorka je profesionální cvičitelkou, zejména ženské hormonální jógy, poradkyní v oblasti zdravé výživy a zdravého životního stylu. Ve své práci spojuje principy ájurvédy, TČM a tibetského léčitelství s poznatky západní medicíny. Je nadšenou propagátorkou zdravé indické čokolády, kterou podle svých vlastních receptů také připravuje. Více najdete zde.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.