Zdravé koktejly z Kamalaya

Mnoho z nás tráví během období izolace hodně času u počítače, ať už kvůli volnému času nebo práci z domova. Nezapomínejte proto na pravidelné přestávky, pokud chcete, aby váš mozek a oči měli čas na zotavení z mnoha hodin strávených pohledem na obrazovku. Využijte pauzy k tomu, abyste si připravili zdravý nápoj, který vám dodá živiny a potřebnou energii a navíc výtečně chutná. Přinášíme vám recept na tři koktejly z jednoho nejlepších zdravých rezortů na světě, z Kamalaya na thajském ostrově Koh Samui.

 JAHODOVÉ MOJITO

Jahody jsou vynikajícím zdrojem manganu, draslíku, kyseliny listové a vlákniny. Obsahují také esenciální vitamíny C a K a jsou bohaté na fytonutrienty a flavonoidy, které poskytují jejich nezaměnitelnou jasně červenou barvu. Tento jednoduchý recept ochucuje čerstvé zelené jablko, limetka a ananasová šťáva spolu s hrstkou máty.


150 ml čerstvé jablečné šťávy
150 ml čerstvé ananasové šťávy
40 ml limetkové nebo citronové šťávy
5 středně velkých jahod
malá hrst lístků máty

Rozmixujte všechny ingredience s několika kostkami ledu a podávejte ve vysoké sklenici s plátkem citronu.

KOKOSOVÝ DETOX JUICE

Kokosová voda chladí tělo, zatímco bazalka a ananas podporují trávení – dobrý doprovod k jakémukoliv jídlu.

Kokosová voda obsahuje elektrolyty, díky nimž je přírodním hydratačním nápojem pro horké podnebí a po cvičení. Pomáhá také při snižování horečky, zklidňování nervového systému a emoční nerovnováhy a proplachování jater. Je to silné detoxikační činidlo, které neutralizuje toxiny v krvi.


300 ml kokosové vody
50 ml čerstvé ananasové šťávy
5 g bazalkového listu (jeden svazek)

Všechny ingredience rozmixujte s několika kostkami ledu přibližně 30 sekund.

NÁPOJ ZE ZÁZVORU A KURKUMY

S novým šéfkuchařem v Kamalaya, s Rajeshem Sharmou, jsem se setkala ještě v lednu 2020. Do Kamalaya přišel teprve nedávno, do té doby pracoval ve slavném Vana Resort v Indii. Vyprávěl mi s nadšením, co všechno plánuje pro své hosty pro tuto sezonu. Že veškerá jeho činnost skončí pouze natáčením videí, to skutečně netušil nikdo.

Nápoj ze zázvoru a kurkumy je zdravotní bombou, která se má obzvlášť v dnešní době pít pravidelně. Podívejte se, jak ho připravuje Rajesh.

Připravila Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.