Dokonale jednoduchá bomba do koupele

Krásná uzavíratelná nádoba, pár jednoduchých surovin a máte bombu do koupele pro všechny milovníky koupání ve vaně. Koupelová bomba s růžovým olejem a plátky růží je navíc perfektním tipem na dárek.

Obměnou květin a esenciálního oleje můžete na míru obdarovat prakticky kohokoliv. Pokud nechcete bombu použít hned, připravte si usušené lístky. Květiny si můžete nasušit sami, pouze si dejte pozor na chemicky ošetřené květy a při jejich nákupu se poraďte s květinářkou.

Než se pustíte do práce, vyberte pěkný tvar formiček. Nejlépe se směs vyklopí ze silikonové formy na muffiny nebo tvořítek na led. Nezoufejte, pokud je doma nemáte. Bombu totiž můžete udělat v jakémkoli tvaru, a tudíž i v jakékoli formě. Můžete použít také porcelánové hrnečky nebo nejrůznější plastové krabičky od kosmetiky, jejichž tvar se vám líbí. Pro snadné vyklopení plňte pouze do úrovně, kde se formička ještě rozšiřuje, nebo ji vyplňte potravinovou folií. Pokud toužíte po barevnější koupeli, můžete před naplněním do formiček směs přibarvit potravinářským gelovým barvivem.

Připravte si:

60 g himálajské růžové soli, hrst růžových lístků (libovolné), 140 g jedlé sody, 50 g kyseliny citronové, 20 kapek růžového esenciálního oleje, 4 zarovnané lžičky kokosového oleje, méně než 1 lžíce studeného čaje, formičky na muffiny nebo led, ozdobnou nádobu na uskladnění.

Postup:

1/ V hmoždíři rozdrtíme himálajskou růžovou sůl a růžové lístky.

2/ Směs smícháme s jedlou sodou a kyselinou citronovou, poté nakapeme esenciální olej a znovu zamícháme.

3/ Přidáme kokosový olej a postupně přikapáváme čaj, tak aby výsledná směs držela pohromadě.

4/ Do vybraných formiček dáme na dno růžové lístky. Nejlepší jsou silikonové formičky na muffiny nebo formičky na led. Použít můžete i porcelánové hrnečky.

5/ Formičky plníme směsí, kterou do nich důkladně upěchujeme. Porcelánové hrnečky plníme pouze do rozšiřující se části.

6/ Bomby musí schnout na suchém místě asi 2–3 dny, než je můžeme vyklopit do připravené nádoby. Ze směsi připravíte asi 4 velké koupelové bomby.

Připravila Kateřina Černá

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.