Magický dub

Dub, posvátný a uzdravující strom. Již Keltové a Teutonci považovali dub za mocný a posvátný strom, který symbolizuje magii a sílu.

Posvátný význam dubu je také patrný ze skutečnosti, že keltské označení kněze – druid – pochází z názvu druidského dubu. Posvátné byly dubové háje, kam měli povolen vstup pouze tito kněží. Zde věštili a spojovali se s jiným světem. Dub, jeho kůra, a hlavně žaludy opravdu umí mnohem více než jen být na podzim oblíbenou hračkou pro děti (než přisly mobilní telefony).


Žaludy a dubová kůra posilují imunitní systém a jsou astringentní. Používají se k vyléčení zánětu, ale také ke snížení zakyselení těla. Dub a všechny výtažky z něj mají posilňující a osvěžující účinek. Ze žaludů se připravuje také rostlinná káva a žaludová mouka, která má lepší výživové hodnoty než běžná bílá mouka. Je bohatší na draslík, vápník, hořčík, vlákninu a je významným zdrojem vitaminů skupiny B.

Recept na vodu ze žaludů

Na 10 žaludů potřebujete 1 litr vody.
Žaludy oloupejte a nakrájejte na polovinu. Zalijte 100 ml horké vody a nechte stát 12 hodin. Ráno přidejte zbývajících 900 ml (za studena). Infuze je vhodná ke kloktání při zánětech v ústní dutině a při zápalu mandlí. Na pití je vhodná při žaludečních potížích.

Připravila: Danuše Siering

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.