Ovčí vlna —  cesta k uhlíkové negativitě

Když Gucci v září oznámil, že bude mít neutrální uhlíkovou stopu, zprávy byly přijaty s velkými fanfárami. Pro Edzarda van der Wycka, spoluzakladatele módní značky Sheep Inc., by uhlíková neutralita v módním průmyslu měla být považována za samozřejmost. Jeho firma má totiž mnohem vyšší cíle – chce po sobě zanechat negativní uhlíkovou stopu.

Spolu se svými společníky Michaelem Wesselym a Gavinem Erasmem uvedli na trh jediný produkt – vlněný svetr unisex, se kterým slibují kompenzovat uhlíkovou stopu každého vyrobeného kusu desetkrát. Svetry vyrábějí co nejekologičtějším způsobem. Zefektivnili dodavatelský řetězec i výrobu a zákazníkům nabízejí transparentnost, aby mohli sledovat celý proces od vlny z novozélandských ovcí, přes italský design až po výrobu nedaleko Barcelony.

Nabízejí vysoce kvalitní produkt, který mohou lidé dlouho nosit; barvy svetrů nepodléhají módním trendům, ale vycházejí z barev přírody. Svým zákazníkům nabízejí možnost „adoptovat“ si ovci, kterou lze sledovat prostřednictvím stejně skenovatelných značek. Část z prodeje svetrů majitelé investují do revitalizace lesů a dodávají: „Raději se pokusíme být potenciálně nedokonalí než nedělat nic.“
Více info zde.

Text Danuše Siering, Foto Sheep Inc.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.