Nejlepší džusy pro zdraví

Všichni chceme žít dlouho, ale nikdo nechce zemřít nemocný. Ale jak na to? Ty hlavní rady jsme už všichni slyšeli. Na úspěšném tažení jsou nyní detoxikační džusy. Co všechno umí a proč jsou nepostradatelné se dozvíte nyní. Od těch jednoduchých až po nejúčinnější. Ještě jedno doporučení. Nepijte džusy společně s jídlem. Ovocné či zeleninové nápoje jsou samostatným pokrmem! Dopřejte vašemu tělu čas na trávení. A teď, jdeme na to.

Ananasový – pro ploché bříško

Spolehlivý průvodce, který nás udržuje zůstat zdravý a vypadat dobře. Ananas obsahuje živiny a enzymy, za které vám tělo poděkuje. Snižuje cholesterol a tuk tím, že je mění v aminokyseliny a kolagen.

Mrkvový s červenou řepou – pro dobrou krev

S vysokým obsahem vláknin výtečně čistí střeva. Je silný antioxidant, který chrání před nájezdem volných radikálů.

Okurkový s portulákem – pohlazení pro naši pleť

Okurku odšťavte, portulák do šťávy rozmixujte. V okurce obsažené vitamíny A a C čistí krev od kyselin a toxinů a odstraňují podráždění pleti. Portulák se zdá být novou superbylinkou. Naše buňky se normálně dělí 50x. K tomu potřebuje enzym telomer, který zabraňuje, aby buňky brzo zemřely. A právě portulák podporuje tvorbu telomerů. Ještě hodně o něm uslyšíme; portulák je novou zbraní pro krásu!

A teď škola pro pokročilé. Existují i čistící nápoje, které jsou silným zásahem do našeho těla. Každá čistící kůra je vlastně malá operace. Proto doporučuji připravit se na ni nejen časově, ale i mentálně. Nabídnout tělu zbavit se starého odpadu, aby zase mohlo naplno zpracovávat zdravé živiny, bude pro vás takovým přínosem, že i vstávání ráno v šest se stane hračkou. Je to logické. Tělo nebude potřebovat tolik času a síly na trávení těžkého jídla a odměnou dodá pozitivní energii.

 

Detox drink – psyllicum, bentonitový jíl, pektin

Tento čistící nápoj je velmi vhodný během půstu. Ale můžete použít i v době odlehčujících dnů, v kombinaci s výše uvedenými džusy ideální. Psyllicum je rozemleté zrní jitrocele. Rozpuštěné ve vodě zvětší objem, čímž nejen zabrání hladu, ale také aktivují činnost střev. Proto je nutné během jeho používání zvýšit příjem tekutin. Bentonit je přírodní jíl s vysokým obsahem hlinitokřemičitanu, který má selektivní schopnost navázat na sebe toxiny jako houba. Jeho PH leží mezi 8,5 – 10, perfektně alkalizuje. Pektin váže na sebe kyseliny, které se uvolňují během půstu ve zvýšené míře. Užívejte 2x denně, 30 minut před jídlem, max. 10 gramů rozpuštěné v půl litru vody. Hned potom vypijte ještě jednu velkou sklenici vody!

Breuss juice – neuvěřitelná síla v jedné skleničce

Tento nápoj je pojmenován po rakouském léčiteli Dr. Rudolphu Breuss (1899-1990), který vytvořil půstní program zaměřený na léčení rakoviny. I když lékaři jeho teorii odmítají, jeho učení má zastánce doposud. Nechť je jakkoliv, jeho zeleninový džus je co do vitamínů nepřekonatelný:

5 neoloupaných mrkví, 4 neoloupané brukve, 1 červená řepa, 2 stonky celeru, 7 plátků surových brambor, koriandrový kořen. Vše rozmixovat, je-li husté, přidat trochu vody… pravda, sklenička šampaňského chutná lépe.

 

Liver flush – jaterní bomba

Hlásím dopředu, tento nápoj chutná hrozně. Jeho efektivnost je ovšem nepřekonatelná. Čištění jater a ledvin je královskou disciplínou každého detoxu či půstu; provádí se přibližně v půli celého procesu. Je to jednoduchý a velmi dobrý prostředek pro vyplavení žlučníkových kamenů. Pro zvýšení účinnosti se doporučuje 4 a 2 hodiny předem vypít sklenku vody s hořkou solí (Bittersalz). Pozor! Po celý čas potřebujete klid a toaletu v blízkosti. Liver flush se připraví následovně:

plátek zázvoru

stroužek česneku

džus z 5 pomerančů

džus z 1/2 citrńu

trochu chilli

30 ml olivového oleje

Nevěříte? Tak si potom dejte do toalety sítko… Protože se jedná o velký zásah do těla, nutno podotknout, že ve velmi ojedinělých případech mohou nastat komplikace. A sice, jestli je kamenů ve žlučníků opravdu hodně. To se vám ale už nikdy nestane, když tuto kůru budete dělat pravidelně jednou do roka. Více informací najdete pod názvem „liver flush“.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.