Meloun je ovoce, které může být i lékem

Vodní meloun je mnohem více než jen osvěžení. Z pohledu klinického výzkumu jde o skutečně léčivé ovoce. Poslední výzkumy ukazují, že šťáva z melounu je účinným prostředkem ke snížení svalové horečky u sportovců, kteří ve studii dostali 500 mililitrů šťávy z melounu po namáhavém tréninku. Šťáva, která obsahuje mj. 1,17 gramu aminokyseliny L-citrulin, způsobuje prokrvení svalstva a tím může snížit svalovou bolest. Meloun je také mimořádně bohatý na lykopen (ten způsobuje jeho červenou barvu podobně jako u rajčat) a další karotenoidy, jako je lutein a beta karoten. Pravidelná konzumace šťávy z melounu vede k významnému zvýšení koncentrací těchto látek v krevní plazmě.

Semena melounu jsou bohatým zdrojem bílkovin a jelikož jsou bohatá na železo, můžou snížit pocit únavy. Jak si na nich pochutnáte? Nejlépe, když je opražíte. Semena opláchněte a namočte přes noc do vody, potom pár dní počkejte, než začnou klíčit.  Odloupněte vnější černou skořápku a jadérka osmahněte na pánvici. Můžete přidat kapku oleje a soli. Nejlépe podávejte jako posypku na salát. Kdo z hostů uhádne, co za dobrotu jste připravili, vyhrál.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.