Li Edelkoort – trendy a vize

Li Edelkoort je jednou z nejznámějších a nejdůležitějších trendových vizionářek na světě. Časopis Time ji ocenil jako jednu z 25 nejvlivnějších lidí ve světě módy. Radí však nejen bossům módních společností, ale také odborníkům v oblasti interiérů, potravin, v automobilovém průmyslu, v kosmetice a v cestování. Je vydavatelkou magazínů „Bloom“ a „View on Color“, její knihy trendů jsou biblí pro odbornou veřejnost. Li Edelkoort, která i ve svých téměř sedmdesáti letech s nenasytnou zvědavostí neustále cestuje po světě, sdílela svou vizi pro novou dekádu.

„V tomto mladém století se všechno změnilo, hlavně mladá generace se neustále ubírá svým vlastním idealistickým směrem. Takže je čas se do hloubky zamyslet nad businessem s luxusem. I nadále budeme vlastnit majetek a radost z krásy bude naším elixírem. Naše pozornost se však bude vědomě soustředit na věci, kterých si ceníme, namísto toho, abychom museli mít všechno a hodně. Objeví se pomalejší tempo luxusu.

Práci začínáme vnímat novým způsobem. Řemeslné a ruční práce, dříve podceňované, začínají být hodnocené jako vzácné povolání. Lidé chtějí mít ještě větší kontrolu nad svým vlastním časem.

Ekologická krize mění způsob, jakým přemýšlíme o cestování. Usmívající se nebo pozorný zaměstnanec hotelu může pozitivně ovlivnit hektický životní styl. Ale když si najdeme čas soustředit se na sebe a naše skutečné potřeby, uvědomíme si, jak málo skutečně potřebujeme. Více pozornosti se bude věnovat ekologickému cestování, ještě více se zvýší zájem o glamping. Uctívání krásy přírody ukazuje, jak jsme malí v globálním schématu. 

Více než kdy jindy budeme potřebovat přírodu, abychom se odvrátili od šíleného tempa každodenního života. Při našem útěku do krajiny doslova obejmeme přírodu a budeme ji vdechovat plnými doušky. Je to stejně snadné jako odstranit únavu dobrým spánkem.“ To není tak těžké, že?

Text Danuše Siering, Foto (portrét Li Edelkoort) Koen Hauser

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.