Ježci v kavárnách? V Tokiu bez problémů

Chcete si pohladit ježka, sovu nebo hada? Potom máte stejnou zálibu jako Japonci. V žádném jiném městě na světě neexistuje tolik „kaváren na pohlazení“ jako v Tokiu.

V malých bytech v notoricky drahém Tokiu, kde každý obyvatel má k dispozici průměrně 19 m2 obytného prostoru, není místo pro domácí mazlíčky. A tak když Japonci zatouží pomazlit se s opeřenými, pichlavými nebo chlupatými zvířaty, vyrazí do zvířecí kavárny, kterých je už nyní v Tokiu několik stovek a stále přibývají – samozřejmě se psy a kočkami, ale také tučňáky, kozami, sovami či ježky.

Zvířata mají svá bydlení přizpůsobené těm člověčím a tak např. ježci mají svou ložnici, obývák i koupelnu s vaničkou. K oblíbeným návštěvníkům patří samozřejmě i děti, ty mají ale přístup do kavárny s učiteli – jako povinný školní předmět.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Unable to communicate with Instagram.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.