Která místa navštívit v roce 2020?

New York Times každoročně vybírá 52 cestovatelských cílů na světě, které doporučuje svým čtenářům. Včera nastal ten den, kdy se všichni milovníci cestování konečně dočkali – vyšla nová listina „52 places to go“ pro rok 2020.

Na otázku, jak vybírali letošní listinu, travel editorka NYT Amy Virshup odpověděla:

„Požádali jsme naše pravidelné korespondenty doma i v zahraniční, aby navrhli místa, která se jim zdají být pro naši listinu přesvědčivá. Ptali jsme se expertů na cestování, které jsou jejich top tipy. Mluvili jsme s profesionály z oblasti cestování o tom, co je nadchlo. Abych to zkrátila. Na vybrání do naší listiny nestačilo, aby bylo místo krásné a kulturně významné. Experti museli také odpovědět na otázku: Proč toto místo, proč tento rok?“

Česko ani Slovensko na listině nejsou, ale z našich sousedů celkem čtyři. A proč?

8. místo Salzburg – Rakousko

Salcburský hudební festival oslaví letos v létě své sté výročí. Vystoupí Anna Netrebko a Cecilia Bartoli a další z nejlepších dirigentů a sólistů na světě.

Landestheater Salzburg, © Bernard Hartmann

14. místo Krakow – Polsko

Město s bohatou minulostí, které je známé svými katedrálami, židovskou historií, kavárenskou kulturou a bohatým univerzitním životem se zaměřuje na zakládání nových parků a snižování znečištění ovzduší.

35. místo Lipsko – Německo

30 let po znovusjednocení Německa byly bývalé továrny ve městě nahrazeny lofty, galeriemi, dílnami, kluby a restauracemi.  Ve městě je živá kulturní scéna a noční život, žijí zde desítky tisíc studentů. „Nový Berlín“ nezapomíná na své kořeny a poukazuje i na svou průmyslovou historii.

42. místo Oberammergau – Německo

Městečko v Bavorských Alpách již od roku 1634 uvádí jednou za deset let Pašijové hry. Letos můžete vidět 42. inscenaci. (Tato akce patří ke špičkovým kulturním eventům v Německu. Pozn. red.)

Celý seznam „52 places to go“ najdete zde.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.