Carrieres de Lumieres

Co se stane, když se spojí Antonín Dvořák a Vincent van Gogh? Vznikne na jihu Francie, v lomu Carrières de Lumières, nebývalá výstava Vincent van Gogh, která přitáhne statisíce návštěvníků.

Zajímavá je i celá historie projektu, který vznikl v bývalém lomu, kde se od 19. století těžil bílý kámen. Po první světové válce poptávka po kameni poklesla, a nakonec byl lom uzavřen. V 60. letech našel lom novou funkci díky vizionářské genialitě Jeana Cocteau. Rozhodl se zde natočit film The Testament of Orpheus za jehož účelem bylo třeba celý prostor přetvořit. Jean Cocteau se nechal inspirovat myšlenkami Josefa Svobody, jedním z nejlepších scénografů druhé poloviny 20. století – obrovské skalní stěny lomu vytvořily pozadí pro zvukové a světelné kulisy. Experimentální, avantgardní a asociativní film natočil Jean Cocteau v roce 1959 se sebou a se svým partnerem Jeanem Marais v hlavní roli.

Od 6. března 2020–3. ledna 2021 se bude v Carrières de Lumières konat nová výstava věnována Salvatoru Dalímu. Více info zde.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.