Kokosem ke kráse a zdraví

Pravda, mnozí z nás touží mít obličej bez vrásek, které jsou nedílným  znamením stárnutí, chcete-li zrání. Abyste to oddálili co nejdéle, nemusíte se spoléhat pouze na botox. Zkuste to raději přírodní cestou.

Dopřávejte svému tělu pravidelně vitamíny – například v podobě oblíbených ovocných freshů či smoothie – a také blahodárného kokosu.
smoothie-kokos
Toto tropické „superovoce“ zvlhčuje pokožku a pomáhá vytvářet přirozenou ochrannou bariéru. Dnes už není problém sehnat čerstvý kokos. V Praze si jej můžete dát v čím dál tím více bistrech, stává se také součástí nápojové nabídky restaurací a dokonce si jej můžete nechat zavést domů. Jeho vodu můžete užívat jak vnitřně, tak na pokožku a postará se výborně také o obličej. Aminokyseliny, minerály a vitamíny obsažené v kokosu (zejména vitamín E) činí z buničiny ovoce perfektní základ pro obličejovou masku. Maska ve směsi s přírodním jogurtem a medem pomáhá proti suché pokožce a přirozeně ji vyživuje.
Pokud raději osvěžující kokosovou vodu vypijete, pak věřte, že vás nabije energií. Kokosovou dužinu můžete následně vydlabat a použít do směsi pro již zmíněnou pleťovou masku nebo také jako základ pro zdravé dezerty, kaše nebo smoothie.
Kokosová voda je sterilní, izotonická, téměř nekalorická tekutina, která je z biologického úhlu pohledu podobná lidské plazmě. Díky tomu, že obsahuje velké množství minerálních látek, enzymů a vitamínů, používá se také velmi často při sportovních výkonech jako přírodní alternativa iontových nápojů. Zároveň pomáhá při hubnutí, správném zažívání, vyživuje pokožku a vlasy a také je prý prevencí proti Alzheimerově chorobě a rakovině.
Takže, kdo jste ještě nezkusil, tak vzhůru pro čerstvý kokos. V Praze jej dostanete například:
Text Danuše Siering & Barbora Vojtová Foto Eliška Jančíková, Unsplash

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.