Zuzana Zwiebel a ájurvéda

Vydejte se na cestu za ájurvédou, za esencí a principy prastaré vědy o životě, která je životním stylem mnoha lidí po celém světě.

Poznejte, jak lze tradiční indický medicínský systém, který čerpá z moudrosti starověkých indických léčebných tradic, aplikovat do moderního života tak, aby se stal naší přirozenou součástí, která harmonizuje rozbouřené tempo moderní doby.
Najděte si zastávku ve svém zběsilém životním tempu a dopřejte si pravidelnou špetku inspirace v podobě několika řádků o ájurvédě – vědě o životě, která dokáže léčit naše těla, mysl i duši. Třeba se několik minut četby promění ve skutečnou osobní pouť – ať už vás to zavede do Indie, na Srí Lanku či do Nepálu, kde možná zazní odpovědi na vaše otázky mnohem výrazněji než v běžném evropském prostředí. Ájurvéda je symbolem osobního rozvoje, uměleckým vyjádřením zdravého životního stylu a uměním být sám sebou v rovnováze s okolním světem. Na webu ayurvedicbreakfast.cz vám prostřednictvím článků pravidelně přinášíme „zdravotní dávku“ o tomto učení. Od září si tam můžete přečíst také autentické články od Zuzany Zwiebel, od ženy, pro kterou se ájurvéda stala osudem.

Zuzanin příběh

Zuzanu v roce 2007 zavedla práce v cestovním ruchu původně na tři měsíce na Srí Lanku, kam přiletěla z Řecka, kde tehdy žila. Nakonec na Srí Lance zůstala tři roky. S kamarádem Petrem Horkým tam začala natáčet tematické pořady a tvořit cestovatelské projekty. Do toho se rozhodla, že začne opět studovat. Osud ji převelel do výměnného studentského programu do Indie, kde se věnovala studiu asijské kultury, geopolitiky a mezinárodních vztahů. „Nevybrala jsem si Indii, Indie si vybrala mě,“ tvrdí Zuzana. Do toho se zejména díky doktoru Georgi Easseyovi začala hlouběji zajímat o tradiční ájurvédskou medicínu.
Rozhodla se propojit své dvě vášně – cestování a ájurvédu – v jedno, takže v roce 2013 založila cestovní kancelář Shakti Trails, která se stala jedním z dvanácti nejinovativnějších start-upů v cestovním ruchu pod Světovou organizací pro cestovní ruch UNWTO. V roce 2017 ji dokonce přizval ke spolupráci magazín Condé Nast Traveler India jako konzultantku pro ájurvédské resorty v Kérale a o rok později byla oceněna prestižním magazínem Vogue India jako jedna z padesáti cizinců, kteří svými aktivitami dotvářejí obraz moderní Indie.

Spirituální byznys

Zuzana dlouhodobě spolupracuje se slovenskou cestovní kanceláří SATUR, pro kterou připravuje cestovatelské balíčky a provází její klienty. V rámci své Shakti Trails vytvořila informační a inspirativní portál o ájurvédě Ayurveda Journals. Ten bude doplněn o Ayurvedic Trails, což bude rezervační systém, kde si potenciální klient bude moci najít dle různých kritérií (jako je například způsob léčby, destinace, ale například také dle čaker) nejvhodnější ájurvédský resort. „V Indii je spiritualita největší byznys a je tam velmi tenká hranice mezi turismem a autenticitou. I z toho důvodu jsem se rozhodla o tom začít psát a vytvořit transparentní rezervační systém,“ uvádí zakladatelka.
Zuzana propojuje cestování s léčením, Evropu s Asií, lidi se zájmem o ájurvédskou nauku s ájurvédskými lékaři a odborníky na jógu tak, aby našli takový ájurvédský resort, který pro ně bude ideální. Zuzana nespojuje pouze zajímavá místa na mapě, ale i osudy lidí, se kterými se setkala na svých cestách. Její inspirativní zážitky, o kterých na svém webu píše, vystihují tři klíčová slova: Spirit – o lidech, kteří dělají něco zajímavého, Story – neobyčejně obyčejné příběhy, Style – umělecký rozměr života. „Všechno má v ájurvédě svůj význam, každý detail je práce s energií. Například tanečnice v Indii jsou oblečeny tak, aby každá část jejich oblečení a šperků masírovala určitou čakru. Všechno je dokonale propojené,“ popisuje Zuzana.

Pod lupou

„Jsem cestovatelkou časem a prostorem, která je narozena ve znamení Nakshatra Chitra dle védské astrologie a v místě, kde vyklíčily kořeny stromů,“ usmívá se Zuzana. Mezi její srdcové záležitosti patří běh, bílá barva a káva. Nejoblíbenější knihou je Sto roků samoty od Gabriela Garcíi Márqueze, nejraději poslouchá Singas Project, Melanii De Biasio či Dmitrije Šostakoviče. Říká, že jí jsou umělecky nejbližší díla od Maxe Ernsta, Salvadora Dalího či Alberta Giacomet-
tiho. „Mým cestovatelským snem je strávit každý rok jeden měsíc v jiném městě. A mé motto? V.I.T.R.I.O.L.I.U.M.  Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem Veram Medicinam čili ve volném překladu Navštiv nitro země, očištěním najdeš kámen mudrců,“ vysvětluje alchymistickou formuli.

Smysl života

Co je podle vás smyslem života, ptám se Zuzany. „Jde o nekonečný proces. Vnímám to stejně jako hinduisté. Ti říkají, že se máme zbavit strachu ze smrti, protože ta je jen přechodem do jiné formy. Jde o nekonečnou cestu, která je procesem našeho učení,“ uzavírá Zuzana Zwiebel, která tvrdí, že nevěří v minulé životy, protože je o nich přesvědčená.
Text Barbora Vojtová  Foto Aghil Menon

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.