Pět nejlepších tipů na zdraví v zimě

Venku již začíná být neútulně a chladně, v kancelářích a obchodech se již topí. Vzduch je v místnostech suchý, kolegové již několik dní kašlají, tlak na uši a škrábání v krku začíná stoupat. Co můžete udělat, abyste tomu zabránili? Existuje mnoho tipů a triků. My si myslíme, těchto pět je nejlepších.

1. Pravidelně si umývejte ruce

Doporučení číslo jedna je pravidelné mytí rukou! Nebezpečné viry a podobné patogeny se totiž nejčastěji dostávají do našich sliznic právě prostřednictvím našich rukou. Každý, kdo si pravidelně důkladně čistí ruce mýdlem a teplou vodou, se zbaví většiny patogenů včas. Pokud se vám podaří vyhnout se zbytečným podáním rukou a zabránit přímému kontaktu s madly, klikami, nákupními vozíky apod, výrazně snížíte riziko onemocnění.

2. Správně větrejte

Nejméně 5 minut otevřete okno, když přijdete do práce a večer domů. Ještě důležitější je krátké, ale hluboké větrání před spaním.

3. Dostatečně pijte

Pouze tělo zásobené dostatečným množstvím tekutin může optimálně fungovat a úspěšně bojovat proti virovým nepřátelům. Zejména zahřívající čaje se zázvorem, skořicí, anýzem, fenyklem nebo vanilkou jsou vynikající.

4. Pohybujte se na čerstvém vzduchu

Pokud již trpíte horečkou, měli by jste si jít lehnout. Všichni ostatní by měli věnovat pozornost dostatečnému pohybu na čerstvém vzduchu, obzvláště pak, když je slunečno. Slunce aktivuje vlastní produkci vitamínu D v těle, což podporuje normální funkci imunitního systému. Pokud to není možné pravidelně, zvažte v zimě doplnit vitamín D v tabletkách.

5. Vyvážená strava je základem zdraví

Vyvážená strava s vitamíny a minerály je důležitá k udržení přirozené obranné funkce. Zázvor, jitrocel a bezinky patří k nejoblíbenějším zbraním proti nachlazení. A nezapomeňme na polévky, hlavně na vývary. Nejenže jsou hitem dnešní doby, ale skutečně dodávají všechny potřebné ochranné látky, které brzdí nárůstu bílých krvinek, které jsou jednou z hlavních příčin běžného nachlazení a zánětu. Bílé krvinky se totiž ve zvýšeném množství přesunou do sliznice horních dýchacích a podpoří tak infekční onemocnění. Byť to zní neuvěřitelně, tomu skutečně může kuřecí polévka zabránit. Nemusíme snad připomínat, že z bio masa a zeleniny a hlavně uvařené doma s láskou.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.