Lyžařské tipy do Alp

Každý rok netrpělivě vyhlížím sníh. Rakouské Alpy mě přitahovaly už jako dítě. Když jsem začala závodně lyžovat a poprvé vyrazila na trénink na rakouské ledovce, bylo mi jasno.

Jestli se mi někdy podaří opustit socialistickou klec, jedině Rakousko. Podařilo se a od té doby jsem vyzkoušela vše a proto vám mohu spolehlivě doporučit dovolenou na míru.

Natascha-Kames-lyzovani-v-alpach

Sněhová děla jsou připravena. Hoteliéři dali své resorty do pucu. Teď už musí jen zima ukázat, co nám letos připravila za sněhové podmínky.

535 kilometrů sjezdovek – to je zimní Zillertal

Pro nadšené vyznavače zimních sportů je Zillertal opravdu špičková destinace. Od lyžování ve všech variantách, přes sáňkování, běh na lyžích a bruslení – každý si tu najde to své. Ve čtyřech lyžařských areálech je k dispozici celkem 535 kilometrů sjezdovek a 180 moderních lanovek a vleků, které lyžaře vyvezou až do nadmořské výšky 3 250 metrů.
Pokud chcete zažít opravdu rodinnou atmosféru a příkladnou péči o hosta, ubytujte se v hotelu pro požitkáře Theresa v půvabném městečku Zell am Ziller. Na zdejší famózní kuchyni nikdy nezapomenete a na bazény, sauny a vůni ohromného spa centra budete dlouho vzpomínat.
skiwelt-theresa-lyzovani

Z lyží do vyhřívaného jezera

Tady jste pravděpodobně ještě nebyli: okolí průsmyku Turracher Höhe (1 763 m)  na rozhraní Štýrska a Korutan patří mezi skvosty rakouských Alp, o kterém mnoho Čechů zatím neví. Výborně si zalyžujete bez choasu a hektiky alpských megastředisek, užijete nádherný relax a v minus patnácti si můžete zaplavat venku – ve vyhřívaném jezeře.
S nástupem zimy se Turracher Höhe promění ve vynikající lyžařské středisko  (42 km sjezdovek a 14 lanovek a vleků), které umožňuje kromě zimních sportů v lyžařském areálu kolem jezera další pestré vyžití od horských pěších túr a výletů na sněžnicích až po běh na lyžích a bruslení na jezeře.
V hotelu Hochschober mohou hosté prožít adventní atmosféru v pohodě a se všemi malými extra, které hotel nabízí: Možnost zaplavat si i v zimě ve vyhřívané části jezera SeeBad při teplotě vody kolem 30°C, autentické orientální lázně Hamam uprostřed Alp nebo originální čínská věž, jako by stála přímo v Říši středu.
Zimní sezóna začíná 5. prosince.
Turracher-Hohe-lyzovani

Ski in – ski aout v hotelu Puradies v Leogangu

Zrychlí se vám tep už při charakteristickém zvuku zacvaknutí vázání na každém novém vrcholu? Směle se řadíte k dynamickým lyžařům s touhou překonávat své vlastní limity na nových tratích? Pak vyrazte do lyžařského cirkusu Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn.
Atmosféra jednoho z největších lyžařských resortů na světě vás pohltí, jakmile se při příjezdu do údolí před vámi rozvine rozlehlá náhorní plošina, kterou objímají dvoutisícové vrcholy. Přestože se v rámci rakouských Alp můžete dostat k vrcholům
mnohem vyšším, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn vás přesvědčí enormní délkou svých tratí a geniálním terénem. Je kompaktně propojený lanovkami a vleky, disponuje 140 kilometry modrých, 114 kilometry červených a 18 kilometry černých sjezdovek, na něž vám pohodlně postačí jediný skipas.
Až si dosyta užijete sjezdovek, jistě zatoužíte po klidném útočišti. To poslední, co ale chcete dělat po příjemně stráveném času v baru, je nosit lyže někam daleko. Samozřejmě to chce bydlení se ski in/ski out přístupem. Právě za tím se vydejte do Leogangu. Před třemi roky na jeho nejslunnějším svahu znovu otevřel Hotel Puradies, z jehož dveří jste do pár minut na sjezdovce. V areálu s neuvěřitelnou rozlohou 500 tisíc metrů čtverečních si můžete vybrat ze tří typů
ubytování od klasických pokojů přes deluxe suity ve dvou budovách po luxusní chalety.
Puradies-lyzovani

Lyžařský gigant Skiwelt

Tyrolská oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, podtitulek „Šíleně velký“ je jedna z největších lyžařských oblastí v Evropě. A není tu vůbec nadsazené, jak každý lyžař rychle pochopí, když vyrazí z jednoho ze čtyř středisek v údolí (Going, Ellmau, Scheffau a Söll) na pláně. Vybudovány tu byly tři okruhy na sebe navazujících sjezdovek. A má to velkou výhodu, když na okruh vyrazíte s dětmi, neexistují žádné argumenty, jak okruh opustit, musí se pokračovat stále dál…
Tento obří areál se nachází v Tyrolsku (284 km sjezdovek), nedaleko sjezdu z dálnice u Kufsteinu. Vévodí mu  vyhlídkový vrchol Hohe Salve, kolem kterého se celý lyžařský kolotoč točí. Impozantní stěny  blízkého  masívu  Wilder  Kaiser  a v dálce Vysoké Taury tvoří jedinečnou přírodní scenérii.
Nejkrásnější pohled na masív Divokého císaře není jen ze sjedovek, ale z vodní hladiny.
Přesněji z nového vyhřívaného bazénu Infinity Sky pool na střešní terase rodinného hotelu Kaiserblick v Ellmau. Jeho centrální poloha je nesporným trumfem a při troše štěstí můžete potkat i doktora z hor.
Zimní sezóna začíná 5. prosince.
skiwelt-lyzovani

Po stopách Jamese Bonda

Díky poslední bondovce SPECTRE, je tyrolský Sölden jedním z nejpopulárnějších zimních středisek. Právě zde, na vrcholu Gaislachkogl a podél ledovcové cesty v údolí Rettenbachtal se natáčela většina strhujících honiček…
Takže pokud rádi lyžujete a máte rádi Jamese Bonda, vyrazte do Söldenu. Lanovky se už rozjely a dovezou  vás ke 144 kilometrům sjezdovek, jež odteď mají i bondovskou stopu.
Soelden-lyzovani

Luxus přímo nebeský

V centru střediska se nachází špičkový hotel Das Central. Pokoje a apartmány ve stylu moderní i tradiční alpské architektury poskytují nejvyšší pohodlí a kuchyně hotelu je známá nejen v Tyrolsku.
V hotelu Central se vše točí kolem požitků. „Nejde o to polykat kilometry na sjezdovkách,“ říká majitelka Angelika Falkner. „Požitek pro všechny smysly – to je naše heslo,“ vysvětluje filozofii, která se snaží spojit zážitky z nádherné horské přírody a radost z lyžování s rozkošemi kulinárními. Vinný sklep hotelu s 30 000 lahvemi skrývá opravdové poklady.
Dostali jste i vy chuť na pár dobrodružných lyžařských dnů v hotspotu Alp? Na špičkovou wellness a skvělou kuchyni? Naplánujte si pobyt v Söldenu.
Das-Central-soelden-lyzovani
Text Natascha Kames

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.