8 ověřených tipů pro skladování ovoce a zeleniny

Jak skladovat čerstvé potraviny tak, aby vám co nejdéle vydržely v dobré kondici? Vyzkoušejte tajné tipy od odborníků z Freshbedýnek. Dary přírody vám tak přinesou větší užitek a omezíte plýtvání.

Při vybalování nákupu hoďte očko na jednotlivé kousky, přivoňte si, zkoumejte hmatem a zapřemýšlejte, co byste kdy chtěli nebo měli sníst. Obyčejně máte jídlo:

  • ke konzumaci dnes anebo zítra
  • které vydrží týden nebo déle
  • něco mezi 🙂
1. Skladujte zeleninu odděleně od ovoce. Zvláštní pozornost věnujte uložení jablek, které urychlují proces zrání ostatního ovoce a zeleniny ve své blízkosti.
tipy-na-skladovani-jablka
2. Ovoce i zeleninu důkladně omyjte až před spotřebou. Pokud je myjete předem, kazí se rychleji. Výjimkou jsou saláty (viz bod 5).
3. Ne vše patří do lednice. Rajčata, avokáda, citrusy, banány a další exotické ovoce v lednici přichází o svou chuť a aroma. Do lednice je přesuňte, teprve když je nakrojíte anebo začnou přezrávat a chcete, aby ještě den—dva vydržely.
tipy-na-skladovani-banany
4. U jemných bylinek seřízněte stonky a dejte je do sklenice s vodou. Můžete je takto nechat čtyři–pět dní na lince anebo týden v lednici. Jednou za dva dny vodu vyměňte.
tipy-na-skladovani-bylinky
5. Nejlepší způsob skladování salátů – umyjte listy ve studené vodě a osušte v odstředivce na salát. Listy dejte do mísy a překryjte utěrkou namočenou ve studené vodě, důkladně vyždímanou. Skladujte v lednici, a když utěrka bude téměř suchá, opět ji namočte a vyždímejte. Salát takto vydrží asi pět dnů a máte ho připravený kdykoliv si vzpomenete.
tipy-na-skladovani-salat
6. Jahody a další bobulové ovoce jsou velice náchylné a je vhodné zpracovat je nejpozději den po doručení.
tipy-na-skladovani-jahody
7. Všechny potraviny průběžně kontrolujte.
8. Udržujte lednici čistou. Dopřejte ji pravidelné a důkladné čištění jednou za měsíc. U této příležitosti z lednice také vytřiďte vše, co již nepoužíváte.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.