Proč bychom všichni měli být přáteli skla

Sklo je jedním z mých oblíbených materiálů. Vyhledávám ho v designu a umění, ale i ve vybavení domácnosti, na květiny nebo pečení.

Proto mě nesmírně potěšilo pozvání na akci, která je právě tomuto výsostnému materiálu věnována. Event „Objevujte sklo všemi smysly“ připravilo v prostorách Žižkovské televizní věže společenství Friends of Glass společně s firmou Vetropack Moravia Glass, přičemž jejich hlavním cílem bylo akcentovat výrazné výhody skla a jeho používání.

friends-of-glass

Možná se ptáte, proč je toto téma tak důležité, že je k němu potřeba pořádat společenské akce. Jak jistě všichni víme, sklo je nejekologičtějším a také nejhygieničtějším materiálem. Je stoprocentně recyklovatelné a četnost procesu recyklace jeho kvalitu nijak neovlivňuje. Co jste ale možná nevěděli je fakt, že se Česká republika potýká s nedostatkem skleněných střepů, ze kterých se nové sklo nejsnadněji vyrábí. Regina Bělohoubková ze společnosti Vetropack uvádí, že více než 20 % střepů, které u nás recyklujeme, je dováženo ze zahraničí. Přitom stačí tak málo: „Nepotřebujeme nic jiného, než aby lidé odnesli sklo do kontejneru na tříděný odpad, a ne do odpadu směsného. Nevadí nám ani víčka a drobné znečištění, naše recyklační linky si s tím poradí,“ dodává Bělohoubková. Střepy v tomto případě neznamenají jen štěstí, ale také ekologičtější proces recyklace skla skrze snížení emisí a spotřeby energie.

friends-of-glass-4

Abychom mohli sklo recyklovat, musíme ho nejprve kupovat, tedy dávat mu přednost před jinými obaly. A právě o to se Friends of Glass snaží. Možná jste zaregistrovali některé jejich dřívější projekty, jako kampaň #CheersToTheOcean v roce 2018 nebo „Checkouts of Thanks“, která proběhla letos. Šlo o to, že každý zákazník, který si v desítkách evropských obchodů koupil něco ve skleněném obalu, dostal hned po načtení čárového kódu poděkování od celého podmořského světa.

Pokud by čisté oceány nebyly dostatečným důvodem k volbě skla, jsou tu ještě jeho další nesporné výhody. Mezi ty patří třeba nepropustnost – můžeme si být jisti, že se nic nedostane dovnitř ani ven a že se ze skla neuvolní žádné látky, které by mohly ovlivnit třeba naše potraviny. To je také důvod, proč má voda v PET lahvi o 40 % kratší trvanlivost než voda ve skle.

Nezapomínejme ale ani na jeho estetické vlastnosti. Sklo je velice variabilní v barvě i ve tvaru. Skleněné lahve, karafy a další nádoby nemusíte schovávat ve skříni, protože jsou zároveň designovými kousky, které můžete opakované používat a na které se také dobře dívá. Mimo to ve skle můžeme péct, zavařovat a vystavovat ho teplotám až do cca 500°C.

friends-of-glass-6

A právě symbióza skla s přírodou a potravinami byla jakýmsi podtématem celého pražského eventu. Díky skleněným instalacím jsme si mohli výhody skla na vlastní kůži vyzkoušet a přesvědčit se, že je i perfektní volbou pro prezentaci pokrmů. Z mého pohledu nejpůsobivější byla instalace inspirovaná českou krajinou. Protože šlo o zapojení opravdu všech smyslů, byla doprovázena nahrávkou Vltavy Bedřicha Smetany, což skvěle vykreslilo čistotu, průzračnost a šetrnost k přírodě, která je pro sklo tolik příznačná.

friends-of-glass-3

www.friendsofglass.com

Text Tereza Vacková

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.