Co vás zajímá o BIO potravinách

BIO potraviny se sebou pořád nesou spoustu otázek. Jak se na ekologické zemědělství a podnikání v něm dívá člověk, který byl u založení prvního obchodu s čerstvými BIO potravinami v České republice, prošel si jím od píky a nyní je jeho provozním ředitelem?

Na otázky odpovídá Pepa Pizúr z Freshbedýnek, které jsou naším partnerem na Ájurvédské večeři 25. 11.

Proč se zdá sortiment BIO potravin omezený? Některé potraviny v BIO kvalitě vůbec nejdou sehnat.

Když jsme s BIO potravinami před léty začínali, bylo to mnohem náročnější. Teď už je trh mnohem dál a seženete i všelijaké speciality. A to i české, nejen dovoz. Je ale potřeba vidět o kousek dál, protože je mnoho zemědělců a výrobců, kteří produkují skvělé kvalitní a lokální potraviny, ale BIO certifikaci si neudělají, protože prostě nechtějí absolvovat ty „papírovačky“ a kontroly, bez kterých by na druhou stranu BIO produkci nebylo možné tak přísně kontrolovat.

ekologicke-zemedelstvi-freshbedynky-bio-rozhovor

Proč teda neprodáváte víc necertifikovaných, takzvaných farmářských potravin?

Snažíme se vždy primárně vybírat BIO kvalitu, protože je to záruka kontrolovaného procesu. Pokud ale nějakého výrobce dobře známe a víme, že ctí ekologické postupy, tak se nebojíme jeho produkt nabídnout.

Čím se lišíte od velkých internetových obchodů s potravinami?

Freshbedýnky nejsou tak velké, abychom mohli nabídnout superrychlé doručení nebo nepřeberný sortiment. Vnímáme to ale jako výhodu. Můžeme se tak víc soustředit na kvalitu a osobnější kontakt se zákazníky i dodavateli. Investovali jsme do unikátních skladů, takže každá plodina má přesně to, co potřebuje, přestože se u nás nic „neohřeje“ dlouho.
Podnikání v segmentu BIO potravin, zejména pak čerstvém ovoci a zelenině, je hodně náročné a nevyzpytatelné pro všechny zúčastněné. Nás to ale baví. Víme, že to úsilí má z dlouhodobého pohledu opravdu smysl a dopad na zdraví společnosti a prostředí, ve kterém se svými rodinami žijeme.

Jaký máte vy pohled na ekologické zemědělství?

Ekozemědělství vnímáme jako přirozený způsob získávání potravin a stejně to mají naši dodavatelé, kteří pěstují různorodou škálu druhů, nikoliv monokultury a o krajinu kolem sebe pečují. Se stejnými principy přistupují i k chovu hospodářských zvířat. BIO potraviny jsou prokazatelně zdravější jak pro lidi, tak pro krajinu a věříme, že by BIO mělo být vnímané jako standard, něco, co je normální a přirozené. A jsme nesmírně vděční, že naši zákazníci s touto misí souzní a svými nákupy vyjadřují tomuto směru podporu.

www.freshbedynky.cz

Text a Foto Freshbedýnky

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.