Salát z naklíčené zelené čočky

Zelená čočka je superpotravina, která je jednou z nejpodstatnějších detoxikačních a povzbuzujících látek, která pomáhá zvyšovat tělesnou imunitu.

Zelená čočka, běžně známá jako čočka mungo, je malá zelená fazolka, která má četné blahodárné účinky na zdraví a kůži. Je bohatá na vitamíny A, B, C a E a také obsahuje mnoho minerálů a proteinů, které jsou pro tělo tolik potřebné. Tato zelená luštěnina má vysoký obsah vlákniny a je nízkotučným zdrojem proteinů. Konzumace zelené čočky prospívá také obézním lidem, těm, kteří mají suchou a šupinatou kůži, lidem s vysokým cholesterolem a s vysokým krevním tlakem. Pojďme se dozvědět více o tom, jak může být zelená čočka prospěšná pro naše tělo a jak si ji nejlépe připravíme.

Ingredience

1 hrnek nebo 200g naklíčené zelené čočky (mungo)
1 cibule
1 nakrájené rajče
1 nasekaná chilli paprička
sůl na dochucení
¼ čajové lžičky opečeného a rozdrceného kmínu
½ čajové lžičky limetkové šťávy
nasekané lístky koriandru

salat-mungo-cocka-ajurveda-2

Příprava

Čerstvě naklíčenou zelenou čočku si můžeme připravit doma. Vezměte hrst zelené čočky, propláchněte ji a namočte v misce, dokud nenasákne potřebné množství vody. Slejte vodu a umístěte zelenou čočku do nakličovací misky. Nechte stát 3—4 dny.
Nyní klíčky umyjte a osušte, připravte v páře nebo uvařte ve vodě 5—7 minut a dejte do misky. Přidejte cibuli, rajče, zelenou chilli papričku a sůl. Nyní vše posypte opečeným kmínem, přidejte limetkovou šťávu a dobře promíchejte. Servírujte ozdobené lístky koriandru.

Prospěšnost zelené čočky

Účinky proti stárnutí
Zelená čočka je bohatá na proteiny a vlákninu a proto působí proti stárnutí. Pomáhá proti vráskám. Může se konzumovat jako polévka, ale také aplikovat jako maska na obličej ke zkrášlení a rozjasnění pleti. Pomáhá čistit pleť a je přírodním exfoliantem, který je účinný ke zesvětlení kůže, odstranění akné a nečistot pleti

Účinky ke snížení váhy
jedním z nejefektivnějších využití zelené čočky je její používání ke snížení váhy. Je to přirozená a zdravá forma hubnutí, při které se zbavujete přebytečných kil bez vynechávání jídel. 100g zelené čočky obsahuje 330 kalorií. Dodržování přirozeného životního stylu je nejlepší cestou k upevnění zdraví.

Regulace krevního tlaku
Zelená čočka pomáhá udržovat správný krevní tlak a regulovat hladinu hořčíku v tělě. Snížení krevního tlaku pomáhá při problémech s hypertenzí a s ní spojených nemocí.

Zvýšení imunity
Jako zásobárna výživných látek je zelená čočka bohatá na proteiny a poskytuje potřebné nutriční složky pro celé tělo. Lidé, kteří velmi rychle dostanou pocit hladu, mohou sníst hrnek zelené čočky, aby zůstali nasyceni a hydratováni. Zvyšuje odolnost a tělesnou sílu a tím pádem zvyšuje úroveň imunity.

Zabraňuje úžehu
Nejdůležitějším kritériem pro zabránění úžehu je udržení hydratace. Odborníci navrhují konzumaci hrnku zelené čočky k zachování hydratace.

„Kdokoliv s absolutně nulovými kuchařskými zkušenostmi může následovat tyto jednoduché a rychlé recepty a jíst tak čerstvá a teplá jídla. Zahrňte zelenou čočku do vašeho jídelníčku a zlepšete vaše zdraví tím nejpřirozenějším způsobem. Vařte ji podle toho, jak právě potřebujete: Je-li připravovaná v páře, může způsobovat průjem. Je-li připravovaná ve vařící vodě, může způsobovat zácpu, vždy ji ale připravujte pomocí ghee, ten dané účinky sníží,“ říká Gita Ramesh, autorka knížky The Ayurvedic cookbook.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.