Ájurvédský resort situovaný na posvátné pláži „Aum“, kde každý může naslouchat sám sobě

Mini Chandran, generální manažerka resortu CGH Earth SwaSwara, nám přiblíží ájurvédský resort situovaný na posvátné pláži „Aum“, kde každý může naslouchat sám sobě…

Vzpomínám, jak jsem téměř před 12 lety přijela do SwaSwary na návštěvu brzy po jejím otevření, v době, kdy se Indie začala světu otevírat ájurvédě. Pamatuji si, že jsem řekla manažerovi: „Toto místo se mi moc líbí, chtěla bych tady pracovat.“ Byla to jen běžná konverzace, ale několik let poté se SwaSwara stala mojí vlastní cestou a mým domovem, říká v rozhovoru se Zuzanou Zwiebel manažerka resortu Mini Chandran.

ajurvedsky-resort-swa-swara-5

Jak by jste popsala resort SwaSwara?

SwaSwara je ozvěnou vnitřního hlasu. Swa v sanskrtu znamená ‚vlastní já‘ a Swara je ‚zvuk. SwaSwara je o naslouchání a o nalezení sebe sama. Myslím, že to je v současném světě celkem složité. Nakládáme si na sebe příliš těžká břemena, jsme příliš zaneprázdnění a fyzicky unavení, což vede k psychickému vyčerpání. SwaSwara je místem, které pomůže dostatečně se zklidnit, abychon byli schopni ponořit se do sebe a porozumět vašemu vnitřnímu já. Lidé se smějí, když mluvím o SwaSwaře a říkám, že je v tomto místě určitá léčivá energie, ale myslím si, že to je přesně to, co lidé cítí, když sem přijedou.
SwaSwara je ajurvédský resort, ale nejsme nemocnice. SwaSwara je více o tom, aby zde každý našel to, co mu nejlépe vyhovuje. Nesoudíme v tom smyslu, že musíte dělat ajurvédu nebo jógu nebo správně jíst. Pokud se někdo obává podstoupit celkovou ájurvédskou léčbu, může ájurvédu vyzkoušet pouze s naším programem zdravého životního stylu.

ajurvedsky-resort-swa-swara-2

Bylo při výstavbě SwaSwary bráno v úvahu učení Vastu shastra?

Když jsme hovořili s architektem, který SwaSwaru navrhoval, nezmiňoval systém Vastu Shastra (indické Feng Shui). Zmínil pouze, že územní plán SwaSwary vyplynul přirozeně z jeho kreslícího prkna. Věřím, že tento volný tok energie je v resortu stále cítit. Celý prostor je otevřený, nesleduje žádné rovné linie, člověk se má cítit spojen s přírodou okolo nás. Jakmile jste zde, pochopíte, že se nemusíte nikam uzavírat, což je to, co většina z nás dělá. Mnozí lidé se totiž snaží žít podle něčích nebo vlastních představ.

ajurvedsky-resort-swa-swara-3

Takže bychom mohli říci, že tichý hlas swa swary vedl ruku architekta?

Myslím, že je to tak. Pozvali jsme Swami Yogaratnu z Bihárské školy jógy, aby nám asistovala při sestavení jógového rozvrhu a nabídky a aby nám ověřila místa, která mají vhodnou energii pro jógu. A překvapivě je ve všech místech, které k józe a meditaci používáme. Nevím, jestli se to stalo vědomě nebo náhodou, ale ráda věřím, že to tak mělo být.

ajurvedsky-resort-swa-swara-4

Určitě jste slyšela ve SwaSwaře mnoho zajímavých přiběhů.

Nejsme tu proto, abychom soudili, co nám lidé říkají, ale proto, abychom je vyslechli a pomohli překonat psychické překážky, které si s sebou přivezli. Někdy už jen to, že vám někdo naslouchá, může samo o sobě velmi pomoci, což je v dnešním světě důležité, protože málo kdo chce investovat svůj čas do povídání si a naslouchání jiným. SwaSwara vytváří a udržuje svoji vlastní komunitu. Sledujeme, jak se každým rokem rozrůstají naše vánoční a novoroční stoly, jak stále více přátel SwaSwary přijíždí, abychom byli spolu. Jako staří rodinní přátelé, kteří spolu vyrůstali.

ajurvedsky-resort-swa-swara-6

Ájurvédská večeře se Zuzanou

V pondělí 25. listopadu od 17 hodin proběhne v pražské Art & Event Gallery Černá labuť (Na Poříčí 25) již dvanáctá ájurvédská večeře s atraktivní přednáškou. Vystoupí Zuzana Zwiebel s tématem: „Jak si vybrat správného ájurvédského lékaře a vhodný resort.“ Večer již tradičně odstartuje ájurvédské menu v podání šéfkuchaře Garyho Wrighta a jeho hostem se tentokrát stane šéfkuchař restaurace a baru Spices hotelu Mandarin Oriental Praha – Stephen Senewiratne. Těšte se na večer, který vás obklopí ájurvédskou atmosférou ve všech dimenzích. Více informací zde.

 

Ayurveda_yoga_healing_C_CZ_600x220px

Chcete poznat ájurvédu v Indii na vlastni kůži? Rádi vám poradíme a vše za vás vyřídíme.
www.monoi.cz

Text a foto Zuzana Zwiebel

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.