Bollywood na plátnech Světozoru

Indická kultura je jednou z nejbohatších a nám také nejvzdálenějších světových kultur. Je založená na tradicích, které mají dodnes na smýšlení i životní styl místních velký vliv, avšak pro náš evropský pohled mohou být někdy těžko pochopitelné.

Nabízí se tedy otázka, jakým způsobem se můžeme dnešní Indii co nejvíce přiblížit, poznat ji a snad jí i trochu porozumět.
Jenou z odpovědí je bezpochyby současný film. Skrze výběr témat indických režisérů lze vidět, jaké problémy a otázky jsou pro ně klíčové, jaká k nim zaujímají stanoviska a jaký vliv má problematika na běžný život. Nejen to je každoročním lákadlem akce věnované jednomu z největších filmových center na světě – Bollywoodu. Festival bollywoodského filmu přinese již posedmnácté do pražského kina Světozor žánrově rozmanitý výběr jihoasijské kinematografie, který potěší fanoušky akce, romantiky, komedie i životopisných snímků.

Letošní ročník festivalu nabídne hlavně filmy natočené v uplynulém roce a jeho součástí bude i oslava 150. výročí narození Mahátmy Gándhího, k jejíž příležitosti bude k vidění projekce historického dramatu nesoucí jeho jméno. Mimo to se můžete těšit na řadu hereckých hvězd, například na Deva Patela, kterého nejspíš znáte z filmu Milionář z chatrče. Patel se tentokrát představí ve snímku Hotel Mumbai, což je drama podle skutečné události.
Festival proběhne ve dnech 17.–20. října a celý program si můžete prohlédnout na stránkách kina Světozor. Pokud byste chtěli indickou kulturu zažít na vlastní kůži, zajděte 19. října na tradiční Bollywood party ve Futurum Music Baru na Smíchově. Bez hromadné taneční scény by to přeci nebyl bolywoodský film.

bollywood-film-festival

bollywood-film-festival-2

bollywood-film-festival-3

bollywood-film-festival-4

Festival bollywoodského filmu

17.–20. 10. 2019
Praha, Kino Světozor, www.kinosvetozor.cz

Text Tereza Vacková

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.