Rozhovor se zakladatelkou Nemléko + podzimní recept

Když mléku ne, tak Nemléku ano.

„Chyběla nám čerstvá alternativa mléka se složením kratším než na tři řádky,“ uvádí zakladatelka projektu Nemléko – Amálie Koppová. Přinášíme vám s ní rozhovor a také jeden podzimní recept!
nemleko-rozhovor-6

Jak to celé začalo, tedy jak a kdy vznikl nápad na Nemléko?

Nemléko jsme začali vyrábět na jaře roku 2016 na popud největšího veganského trhu u nás – Veggie Náplavka. V té době nám na trhu chyběla „čerstvá“ varianta rostlinného mléka, která by měla složení kratší než na tři řádky. Znali jsme podobné produkty ze zahraničí, u nás jich bylo také několik, žádný ale nesplňoval naše kritéria – poctivý obsah, bez přidaných látek, v ekologickém obalu. Rozhodli jsme se, že zkusíme nabídnout naše domácí mandlové mléko zabalené jen ve skleněné láhvi. Po prvním trhu na Náplavce se ukázalo, že podobný produkt nechyběl jenom nám a začaly nám chodit dotazy, kde by se Nemléko dalo znovu koupit. A tak se dostalo do prvních obchodů.
nemleko-rozhovor-8

Co všechno za druhy výrobků pod Nemléko tvoříte?

Začali jsme mandlovým Nemlékem. Po kampani na Hithitu, kde se nám podařilo vybrat potřebné finance na vybavení výrobny, jsme přidali Nemléko makové. Dnes vyrábíme několik příchutí mandlového, taky Nejogurty z mandlového Nemléka, lískooříškové Nemléko a brzy nám snad přibude ovesné. Loni v létě jsme taky začali vyrábět ledové čaje Yestea, které jsou stejně jako Nemléko bez cukru a s jednoduchým složením.
nemleko-rozhovor-9

Co znamená logo na vašich výrobcích?

Je to rozpůlená mandle s klíčkem, který ořechy mají. Každému připomíná něco trochu jiného a to je dobře, abstraktní znázornění dává prostor představivosti.
nemleko-rozhovor-7

Kde lze Nemléko všude sehnat a exportujete také do zahraničí?

Nemléko se prodává zhruba na 250 místech po Česku a Slovensku, na českých online supermarketech a několika e-shopech, včetně našeho vlastního. Mimo to si můžete Nemléko dát například ve vlacích Leo Express. V novém roce plánujeme začít prodávat také v Německu.
nemleko-rozhovor-10

Máte nějaký svůj oblíbený recept, který z Nemléka děláte? A který nám můžete popsat?

Nemléko i Nejogurt jsou skvělé v tom, že se dají v neochucené variantě použít jak naslano, tak nasladko. My je rádi používáme do různých krémových omáček a polévek. O jeden podzimní recept na klasickou českou polévku se s vámi rádi podělíme. Zkuste si udělat kulajdu – viz. recept na konci rozhovoru.
nemleko-rozhovor

Jaké jsou před vámi další plány?

Na podzim se chystáme konečně zavést vratné láhve, což snad plno našich zákazníků potěší.
Navíc dostanou všechny naše produkty bio certifikaci, díky tomu budou mít používané ingredience mnohem lepší dopad na životní prostředí a některé se nám dokonce podařilo sehnat z mnohem bližšího dovozu. Po novém roce plánujeme vstup na německý trh a také uvedení ovesného Nemléka.
nemleko-rozhovor-11

Co byste si pro Nemléko nyní nejvíce přála?

S Davidem bychom si nejvíc přáli, aby se Nemléku dařilo i potom, co už nebude považované za začínající firmu, aby naše zákazníky těšilo víc a bylo důvěryhodnou a spolehlivou značkou. Doufáme taky, že bude mít podobný úspěch i za hranicemi Česka a Slovenska. A v neposlední řadě doufáme, že dostojí svého nejdůležitějšího poslání – ukázat lidem, že se dá zdravě a chutně stravovat i čistě rostlinnou stravou.
nemleko-rozhovor-5

Kde Nemléko koupit?

World Vegan v Černé labuti
restaurace Forky’s
Sklizeno
Country Life
kavárna Venue v Havelské
zdravá výživa Bio Letná a BioDay 
online: Rohlík a Košík

Recept na Kulajdu

nemleko-rozhovor-kulajda-recept

Česká kulajda je výborná sezónní polévka a my máme radost, protože pomalu nastává její čas. K dobré kulajdě patří české houby, čerstvý kopr a pár raných brambor. Navíc je tak vydatná, že skvěle poslouží jako oběd či večeře. Zkuste naši veganskou verzi kulajdy s plnotučným Nemlékem a dejte nám vědět, jak se vám povedla!

Ingredience (na 4—6 porcí):
50 g sušených hub (např. lišky, hříbky)
350 g raných malých brambor
40 g kopru
300 ml plnotučného Nemléka
ocet dle chuti
kmín
1 červená cibule
2 až 3 bobkové listy
500 ml zeleninový vývar nebo kvalitní BIO sypkou směs (BIO bujón)
sůl a pepř

Postup
Nejdříve sušené houby namočíme do vlažné vody cca na 20 minut. Mezitím si očistíme, oloupeme a nakrájíme na menší kousky brambory. Nakrájíme si jednu střední cibuli a začneme ji smažit na oleji v hrnci. Houby scedíme a necháme je okapat. Vodu, ve které jsme měli houby namočené, necháme stranou, nevyléváme ji. Po chvilce k cibuli přidáme houby a nakrájené brambory.

Směs zasypeme troškou kmínu, opékáme asi 5 minut a poté ji podlijeme zeleninovým vývarem. Pokud nemáte zeleninový vývar, můžete použít vodu, ve které jsme měli namočené houby a k tomu bio bujón. V případě, že do polévky použijete zeleninový vývar, není už potřeba přidávat bio bujón a vodu z hub. Do hrnce přidáme 2 až 3 bobkové listy, kopr a vaříme.

Jakmile brambory změknou, přidáme do hrnce polotučné Nemléko. Zahuštěnou polévku necháme projít varem, poté odstavíme a přidáme sůl a pepř podle chuti. Pokud máte rádi kyselejší kulajdu, přidejte cca 5 polévkových lžic octu. Polévku ještě můžete zahustit tím, že odeberete její část, rozmixujete ji a poté vrátíte zpět do hrnce.

Text Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.