Zuzana Zwiebel a její nové pravidelné rubriky Ájurvéda se Zuzanou

Vydejte se na cestu za ájurvédou, za esencí a principy prastaré vědy o životě, která je životním stylem mnoha lidí po celém světě.

Poznejte, jak lze tradiční indický medicínský systém, který čerpá z moudrosti starověkých indických léčebných tradic, aplikovat do moderního života tak, aby se stal naší přirozenou součástí, která harmonizuje rozbouřené tempo současné doby. Najděte si (pro zatím třeba jen) zastávku ve svém zběsilém životním rytmu a dopřejte si pravidelnou špetku trochu jiné inspirace v podobě několika řádků o ájurvédě – vědě o životě, která dokáže léčit naše těla, mysl i duši. Třeba se jednou z několika minut četby stane skutečná osobní pouť – ať už k sobě samému tady v Evropě či do Indie, na Srí Lanku či do Nepálu, kde možná budou znít odpovědi na vaše otázky mnohem výrazněji.
Ájurvéda je zároveň symbolem osobního rozvoje, uměleckým vyjádřením zdravého životního stylu a uměním být sám sebou v rovnováze s okolním světem. Každou neděli vám budeme dávkovat „zdravotní dávku“ v podobě seriálu, kdy vám Zuzana Zwiebel představí jednoho ájurvédského lékaře.


Příběh Zuzany

Zuzanu v roce 2007 zavedla práce v cestovním ruchu na Srí Lanku a odtud do Indie, kde se věnovala studiu asijské kultury, geopolitiky a mezinárodních vztahů. Začala cestovat a zajímat se hlouběji o tradiční ájurvédskou medicínu. V roce 2013 založila cestovní kancelář Shakti Trails, která se stala jedním z dvanácti nejinovativnějších start-upů v cestovním ruchu pod Světovou organizací pro cestovní ruch UNWTO. V roce 2017 ji přizval ke spolupráci magazín Condé Nast Traveler India jako konzultantku pro ajurvédské resorty v Kerale a o rok později byla oceněna prestižním magazínem Vogue India jako jedna z padesáti cizinců, kteří svými aktivitami dotvářejí obraz moderní Indie. Zuzana propojuje cestování s léčením, Evropu s Asií, lidi se zájmem o ajurvédskou nauku s ajurvédskými lékaři a odborníky na jógu tak, aby našli takový ájurvédský resort, který pro ně bude ideální. Zuzana nespojuje pouze zajímavá místa na mapě, ale i osudy lidí, se kterými se setkala na svých cestách. Své zážitky, o kterých si budete moci přečíst, vystihují tři klíčová slova: Spirit – o lidech, kteří dělají něco zajímavého, Story – příběhy, Style – umělecký rozměr života. A nejen o tom budou její inspirativní pravidelné příspěvky na našem webu Ayurvedicbreakfast. Naservírujte si každou neděli cestovatelsko-léčebnou kolekci článků plných umění a ájurvédského životního stylu. A jaká vlastně Zuzana ve zkratce je?

Pod lupou

Znamení: Nakshatra Chitra dle védské astrologie
Kdo jsem: Cestovatel časem a prostorem
Co dělám: Ayurveda Journals | Ayurveda Trails | Ajurvédské cesty
Původ: Místo, kde vyklíčily kořeny stromů
Osobní charakteristiky v hashtags: #spirit #story #style #artoftravel #ayurvedajournals #ayurvedatrails
Pohyb: běh
Barva: bílá
Kniha: Gabriel García Márquez — 100 roků samoty
Umělec: Max Ernst, Salvador Dalí, Alberto Giacometti,
Hudba: Singas Project, Melanie De Biasio, Dmitri Shostakovich
Jídlo: italská a řecká kuchyň
Nápoj: káva
Životní zlom: Regrese
Srdcové místo: Pobřeží, úzké uličky historických míst
Cestovatelský sen: Strávit každý rok jeden měsíc v jiném městě na světě
Osobní sen: Se skládá z písmen…
Motto: V.I.T.R.I.O.L.I.U.M. — „Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem Veram Medicinam“

Ájurvédská večeře se Zuzanou

V pondělí 25. listopadu od 17 hodin proběhne v pražské Art & Event Gallery Černá labuť (Na Poříčí 25) již dvanáctá ájurvédská večeře s atraktivní přednáškou. Vystoupí Zuzana Zwiebel s tématem: „Jak si vybrat správného ájurvédského lékaře a vhodný resort.“ Večer již tradičně odstartuje ájurvédské menu v podání šéfkuchaře Garyho Wrighta a jeho hostem se tentokrát stane šéfkuchař restaurace a baru Spices hotelu Mandarin Oriental Praha – Stephen Senewiratne. Těšte se na večer, který vás obklopí ájurvédskou atmosférou ve všech dimenzích. Save your date! Více informací a předprodej již brzy na našem webu.

Ayurveda_yoga_healing_C_CZ_600x220px
Text Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.