Zázračný zázvor

Zázvor — je víc než jen koření oblíbených asijských jídel, je to malý zázrak.

Je až neuvěřitelné, jaké všechny vlastnosti skrývá v sobě — je protizánětlivý, zklidňuje bolest, uvolňuje křeče, chladí. Řekneme si, jaké účinky má zázvor na naše tělo.

Chcete zhubnout?

Potom musíte pít hodně zázvorového čaje. Nahodí váš metabolizmus tak, že tělo rychleji spaluje zásoby tuku. Kromě toho zázvorové nápoje pomáhají tělu vyplavovat toxiny a znečišťující látky.

Potřebujete v létě ochlazení?

Asi v dnešních dnech ano… I zde je vhodný nápoj ze zázvoru. Stimuluje totiž pot a ochlazuje organismus.

Problémy s cestovní horečkou

Zázvor může být pomocníkem. Uklidňuje totiž žaludek a pomáhá při nevolnosti. Zázvorové kapky jsou praktickou alternativou zázvorového čaje na cestách. Pro malé cestovní pacienty se doporučují zázvorové sladkosti nebo kandovaný zázvor (na cukr v tomto případě nehleďme).

Nevolnost v těhotenství

Zázvorový čaj také pomáhá s nevolností v těhotenství. Četné studie prokazují příznivé účinky zázvoru na nevolnost a zvracení. Ale v těhotenství by měl být zázvor konzumován pouze s mírou, protože může způsobit kontrakce.

Impotence

I impotence patří do okruhu léčení pomocí zázvoru. Jak TCM, tak ájurvéda doporučují jíst zázvor proti impotenci. Starověký ájurvédský recept vyrobený ze zázvorové šťávy s medem a vejcem by měl mít při každodenním užívání účinek zvyšující potenci. Tento účinek však není klasickou medicínou prokázán.

Menstruační bolesti

Naopak prokázaná je pomoc zázvoru při menstruačních bolestech. Zmírňuje křeče, uvolňuje a snižuje bolest.

Bolest při zánětu kloubů

Arthróza, kdo ji ještě nezná, zaručeně jednou pozná. Léčivý účinek zázvoru pomáhá zmírňovat bolesti při zánětech kloubů. I mnozí špičkoví sportovci nedají na zázvor dopustit.

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.