Ájurvédská nemocnice CGH Earth Kalari Rasayana

Hlavní lékař v nemoci CGH Earth Kalari Rasayana Dr. Sreelal Shankar ve svém rozhovoru se Zuzanou Zwiebel představuje resort, který je zcela oddán ájurvédě. Zde jsou některé z jeho zajímavých myšlenek.

Ajurvédská nemocnice CGH Earth Kalari Rasayana spojuje tradiční keralské ájurvédské metody léčby s moderním a otevřeným způsobem myšlení. Je to místo, kde strava je lékem, a kde nasytíte nejen tělo, ale také mysl a duši.

Píseň jezera

V Kalari Rasayana je cesta k uzdravení naplněna mnoha objevy. Umístěna v lůně Paravur backwaters a obklopena hustými kokosovými háji a plovoucími miniostrůvky, Kalari Rasayana, nebo-li Píseň jezera, je místem, které léčí svým klidem a krásou.

Zažijete zde expanzivní pocit jednoty s přírodou, všudypřítomný pocit otevřenosti, který zahaluje vaše tělo i duši, jemný návrat do klidnějšího tempa života, kde příroda je stále hmatatelně přítomná. Kalari Rasayana je tichá píseň, která vás naladí na rytmus života.

CGH-Earth-Kalari-Rasayana-ajurveda

Místo, kde se sladíte se životem

Umístěné v srdci oblasti backwaters, která v minulosti patřila keralskému královstvi Venad, je toto místo skutečnou oázou klidu. Pozorování jemných vln, rybářů vyrážejících na každodenní vyjížďky na svých lodích, poslouchání vzdáleného dunění mořského příboje, sledování vlaků na mostě přes backwaters a pozorování ptáků, kteří toto místo pravidelně navštěvují, vnímání vřelého přístupu místního personálu a šťastného prostředí tohoto otevřeného prostoru, toto vše pomáhá zklidnit vaše nervy, plné neklidu z městského života. Ale kromě toho, hlavním zážitkem je zde ájurvéda samotná, praktikovaná ve své tradiční autentické formě.

Ájurvédští Vaidyové a léčení

Hlavní lékař Dr. Sreelal a jeho žena dietoložka Dr. Poornima, kteří jsou duší tohoto léčebného místa, jsou opravdu tradiční vaidyiové s moderním způsobem myšlení. S každým pacientem se denně setkávají a individuálně vytvářejí léčebné programy.

Zdejší ájurvédské procedury zajišťuje tým, která je neskonale oddaný myšlence přirozeného způsobu života, na základě starobylých textů. Ájurvédské terapie zahrnují nejrůznější procedury, uzpůsobené individuálním potřebám. Kromě vnitřních a vnějších medikamentů jsou provázeny očistnými technikami, jako např. konzumace ghee, a masážemi. Toto v kombinaci s jógou, meditací a stravou tvoří zásadní faktory v ájurvédské léčbě.

Kalari Rasayana nebo-li Píseň jezera, je místem, které léčí svým klidem a krásou. Tady můžete sladit svoje tělo, mysl i duši se životem samotným.

CGH-Earth-Kalari-Rasayana-ajurveda-lecba

Ájurvédské terapie a programy

Kalari Rasayana nabízí ájurvédské programy a léčbu v té nejautentičnější formě. Jedná se o kombinace fyzických, mentálních i spirituálních terapií , které se vzájemně doplňují a jsou podpořeny cvičením jógy a meditacemi. Není to rekreační resort, ale místo, kde se pohroužíte do životního stylu, který vyznává starověké indické tradice. Tento způsob léčby a životního stylu vám pomůže srovnat vaše energie, váš vnější materiální a vnitřní spirituální svět. Odsud odcházíte osvěženi a plni energie.

Kalari Rasayana obdržela NABH (National Accreditation Board for Hospitals and Health Care Providers), nejvyšší ocenění indické vlády v sektoru nemocnic a zdravotní péče.

CGH-Earth-Kalari-Rasayana-ajurveda-spa

Jóga a meditace

Ranní jóga a večerní meditace jsou doplňkem léčby, ale za hlavní léčebný prvek se zde považuje Karma jóga. „Praktikujeme zde tradiční ájurvédský přístup, který zahrnuje holistický pohled na fyzické a duševní zdraví. Celý náš tým je školen tak, aby citlivě přistupoval k prostředí, individuální péči a etice CGH Earth. Léčebné procesy jsou intenzivně zaměřené na péči o pacienta a jeho uzdravení. Každý pacient je nenásilně veden a povzbuzován ve všech aspektech léčby a podporován v tom, aby i po jejím skončení zůstal věrný doporučenému životnímu stylu. To mu trvale zajistí zdravý život.

Jídlo jako lék

Dr.Poornima Sreelal věří, že kuchyně může být lékárnou: „Jídlo může být medicínou. Když nemoc léčíte vhodným lékem, vyléčíte ji. Ale když jíte správnou stravu, ani léky nepotřebujete.“ Věří také, že naše životní energie nepochází jenom ze stravy samotné, ale také z prostředí, techniky dýchání a způsobu myšlení. Např. když praktikujeme jógu, meditaci a odříkávání manter, dáváme tělu také potravu. Je to prána pro naše tělo. Můžeme ji cítit všemi smyslovými orgány, nejen jazykem. Když vidíme v okolí příjemné věci, je to také dobrá potrava pro naše tělo. Nebo také příjemná vůně, relaxační hudba, to vše můžeme považovat za výživu pro naše tělo.

Prostor pro vás

Kalari Rasayana se rozkládá na 8 akrech půdy pokryté kokosovými háji. Nabízí 22 pokojů vybavených moderním příslušenstvím a kliniku s 11 terapeutickými místnostmi. Obývací prostory v Kalari Rasayana doplňují proces léčby svojí pečující a vlídnou atmosférou a nevtíravou, klidnou oddaností disciplíně. Typický den začíná v 5.30 ráno lekcí jógy, a pokračuje snídaní, procedurami, přestávkou na džus, obědem v 13.00, jóga nidrou, dalšími procedurami, krmením ryb v 17.30 (oblíbená část dne), večeří a poté někdy kratšími aktivitami jako je meditační trénink, ukázka vaření nebo večerní kulturní představení. Den zde končí kolem 20.00.

Požitek v zemi bohů

Kalari Rasayana se nachází v jižním cípu Keraly, 1,5 hod od letiště v Trivandrumu. Transfer z a na letiště je již zahrnutý v ceně ájurvédského léčebného programu.

Oblast Trivandrumu odráží krásu celé Keraly, nazývané také Zemí bohů. V této oblasti najdete všechny přírodní krásy, jako jsou hory, backwaters, pláže, laguny a přírodní rezervace. Před anebo po skončení vašeho pobytu si můžete podle vašeho zájmu nechat naplánovat krátké výlety. Během ájurvédského pobytu se však cestování nedoporučuje.

Text a Foto Zuzana Zwiebel — www.ajurvedskecesty.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.