Svými květinovými instalacemi upozorňuje na přírodu, kterou níčíme

Japonec Azuma Makoto patří k nejznámějším světovým floristům. Některé jeho květinové instalace vypadají jako dekorace ze science-fiction filmu, aby — jak sám říká — upozornil na přírodu kolem nás, kterou sami stále více níčíme a ztrácí se nám před očima.

K jeho nejznámějším prezentacím patří tři projekty:
1. Sephirotic Flower. Do hloubky moří, kde plavou tajemná zvířata a my lidé tam nemůžeme žít, umístil čtyři velké kytice. Ty potom s dálkovým ovládáním nasvítil a vyfotil. Kontrast mezi barevnými květinami a temném oceánem je krásný a zároveň strašidelný.

azuma-makoto-hlubina-moreazuma-makoto-moře-hlubinaazuma-makoto-instalace-morske-dno

2. Exobiotanica. Pro tento projekt poslal umělec kytice do vesmíru. Více než 40 lidí z Japonska a USA pracovalo půl roku na projektu, kdy šest kilo květin a jeden bonsai byli natočeny kamerou, zatímco oblétali zemi. Lidstvo se blíží komerčním letům mimo naši planetu, ale vezme s sebou jednou i květiny?

azuma-makoto-vesmir-kyticeazuma-makoto-vesmir-kytice-instalace

3. Ledové bloky. Nejznámější jsou od Makota ledové bloky, ve kterých nechal zmrazit kytice. Masivní led a křehké kytice tvoří protipól, ale zároveň jsou oba pomíjivé.

azuma-makoto-instalace-led-kvetinykostka-ledu-kvetiny-azuma-makoto

Azuma Makoto k tomu říká: Moje projekty jsou experimenty, při kterých stále a znovu hledám způsoby, jak ukázat krásu květin kolem nás.

azuma-makoto-kytka-v-ledu-instalaceflorista-azuma-makoto-kvetiny-ledazuma-makoto-kytka-v-leduazuma-makoto-slunecniceazuma-makoto-kvetiny-instalaceazuma-makoto-instalace

www.azumamakoto.com
www.jardinsdesfleurs.com

Text Danuše Siering Foto Azuma Makoto

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.