Často jste pod tlakem a býváte unavení?

Pak může být rhodiola, neboli rozchodnice růžová tou správnou rostlinnou látkou.

Působí jako jeden z nejznámějších prostředků pro snížení stresu a proti účinkům únavy spojené se stresem. Roste ve studených oblastech Číny, Ruska, Norska a Švédska, kde jsou její léčivé a povzbuzující účinky již po staletí známé. Nyní se pomalu dostává i do Střední Evropy. První úspěšné pokusy pěstování se podařily ve Švýcarsku, kde se již prodává jako doplněk stravy. Jak rhodolia působí? Obsahuje nejen řadu vitamínů, ale také látku L-Tryptophan, která je předstupněm hormonu dobré nálady — serotoninu.

Průzkumu této rostliny již bylo věnováno několik studií, a bylo potvrzeno, že rhodolia může pozitivně ovlivnit homeostázu v lidském organizmu, chránit tělo před nemocemi a významně snížit pocit únavy ve stresových situacích. Rhodolia se dá koupit jako extrakt; používá se buď jako prášek do čaje nebo v kapslích. Minimum 2 týdny užívání je třeba, aby bylo možné cítit první účinky.

Více informací:

www.altmedrev.com
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19016404
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20374974
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25837277

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.