Čokoláda bez cukru

Vyznáte se v čokoládě?

Každý si občas s radostí dopřeje čokoládu. Říká se, že působí proti stresu, hladí naše myšlenky a chuťové pohárky, a navíc je prý dobrým afrodiziakem. Ale kolik do sebe vlastně vpravujeme zdravého kakaa a kolik nezdravého cukru? Vyznáme se vůbec v pojmech uvedených na obalech? Kdo si nechce kazit představy o tomto lahodném požitku života, obohatíme jej jen o fakt, že existují také čokolády zcela bez cukru, respektive slazené alternativním způsobem. Koho toto téma zajímá, protože čelí sem tam pocitu sebeobviňování, když mu po nově otevřené tabulce čokolády zbude pouze prázdný obal, ať pokračuje ve čtení.

Je prokázáno, že hořká čokoláda patří pro tělo k nejpříznivějším z rodiny čokolád. Na druhou stranu ne každému chutná vysoká koncentrace kakaa, kde převažuje hořkost nad sladkostí. Zároveň se vede řada diskusí o tom, zda je bílá čokoláda vůbec čokoládou, když vlastně neobsahuje kakaovou sušinu, ale pouze kakaové máslo, tedy tuk z vylisovaných rozdrcených a pražených kakaových bobů. Většina z nás se tak stala příznivcem určitého středu – tedy mléčných tabulek, kde už sice kakaová sušina obsažena je, ale také vykazuje vysoký obsah cukru.

Novinkou na trhu jsou čokolády, které přidaný cukr neobsahují vůbec a jsou slazené stévií nebo alkoholickými cukry, jako je například erythritol, isomalt nebo maltitol. Maltitol je přídatná látka s označením E 965 a řadí se mezi polyalkoholy. Jako všechny polyalkoholy má nižší energetickou hodnotu než cukry. Jeden gram maltitolu je 10 kJ (2,1 kcal), jeden gram cukru je 17 kJ (4 kcal). Oproti sacharóze má 75—90 % sladivost, takže není potřeba jeho použití doplňovat jinými sladidly. Navíc je chuťově velmi podobný sacharóze, ale na rozdíl od ní nepodporuje tvorbu zubního kazu, protože se v ústech metabolizuje pomaleji než klasický cukr. Maltitol má celkově menší vliv na hladinu glukózy v krvi, což znamená, že se ve střevech vstřebává pomaleji, takže dochází k menším výkyvům glykemie. Jeho glykemický index dosahuje hodnoty 45 oproti sacharóze s hodnotou 60. Teď už tedy jen zbývá ověřit chuť takové čokolády na vlastní kůži.

www.chocoland.cz

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.