Nový druh citrusu, který krásně voní i chutná

Slunce začíná hřát, stromy se zelenají a naše chuťové pohárky touží po jiné chuti než zelí a kapustě.

Z italského pobřeží Amalfi přichází na trh nový druh citrusu, který krásně voní a chutná a přesto ne každý ví, co si s nim počít. Oficiální název Cedro se týká velkého citronu, který ale až tak nový není. Byl prvním citrovníkem kultivovovaným v Evropě! Původně z oblasti Assam v Himalájích je nyní symbolem Amalfi pobřeží v Itálii. Plody mohou dosáhnout velikosti až 15 centimetrů a složené jsou hlavně ze slupky, která omámí aromatickou vůní. Jsou mírně kyselé, jejich bílé „maso“ má jemně nahořklou chuť. A co si doma z této pochoutky můžete připravit? Marmeládu, limoncello, nebo se dá jíst i syrové, nakrájené na kostičky do salátu. Naprostou chuťovkou je nakrájet cedro na tenké plátky, dát na 10 minut do vody, potom na ně položit plátek mozarelly, bazalky a pokapat olivovým olejem. Buon appetito!

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.