Recept pro zimní měsíce

Třeskutá zima v zimních měsících je období vaty. Během suché zimy především v pozdějších zimních měsících, přibližně od poloviny ledna, se zesiluje vliv vaty.

Vyhýbejte se nachlazení a připravte pečlivě vaše tělo systematickým otužováním na blížící se studené období.
 Ideální je potrava, která usměrňuje vatu, jezte tučnější a výživnější jídla. Tělo potřebuje hodně energie, aby se důkladně zahřálo a prohřálo. Jezte teplá jídla, která zahřívají organizmus, měla by být sladká, kyselá nebo slaná, aby neoslabovala trávící oheň Agni a udržovala vaše tělo v teple.

Mrkev v zelném listu

8 listů bílého zelí
500 ml vody
1 čajová lžička soli
1 1⁄2 čajové lžičky kurkumy
400 g mrkve
2 lžíce ghee
30 g jemně nakrájeného zázvoru
1⁄2 čajové lžičky kurkumy
6 lžic kokosového mléka
2 lžíce citronové šťávy
4 lžíce ghee k opékání
8 malých, čerstvých lístků šalvěje

Smíchejte vodu s jednou lžičkou soli a 1 1⁄2 lžičky kurkumy uveďte do varu. Přidejte zelí a vařte 1 minutu, pak odeberte 8 listů. Listy ponořte opět do vařící vody a krátce povařte a položte na talíř. Mrkev pokrájejte na tenké, podlouhlé kousky. Lehce zahřejte ghee, přidejte zázvor a 20 vteřin zahřejte, přidejte mrkev, kurkumu a sůl a poduste na středním teplotě, dokud není mrkev al dente. Přimíchejte kokosové mléko a citronovou šťávu, uveďte vše do varu a odstavte.
Mrkev rozdělte do zelných listů, srolujte a dřevěným párátkem závitky zajistěte.
 Na pánvi rozehřejte ghee, přidejte lístky šalvěje a 10 vteřin zahřívejte, vložte zelné závity a na nízké až střední teplotě opékejte po obou stranách.

Tip Vhodné pro kapha a vata. Pitta jen v menším množství.

www.sonnhof-ayurveda.at

Text Ayurveda Resort Sonnhof

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

  • Chalva patří k nejstarším orientálním cukrovinkám 💭 Už jste ji zkoušeli? U nás na webu na ni teď najdete recept ♥️ #recipes #sweet #ayurveda #chalva #seeds #sesam #sunflowerseed #nuts #raisins #baking #ayurvedalifestyle #ayurvediccooking #ayurvedafood #orientalfood #sweets #treatyoself
  • Jednoduchá krása přírody 💙 
#sunset #natute #winter #beautiful #sunny #harmony #walks #lake #naturelovers #sky #wintercolors #ayurveda #ayurvedalifestyle #calming #czechrepublic
  • Čím zelenější, tím lepší 🥗💚 #wednesdaylunch #ayurveda #food #veggie #gogreen #vegetables #ayurvedalifestyle #lunchtime #avocado #salad #coffee #foodtips #fresh #energy #positive #detox #harmony #balance
  • Pancha Karma, starodávné učení vycházející z principu ájurvédy 🌱Článek s podrobnostmi najdete na webu 🙏🏼
#ayurveda #panchakarma #india #balance #indianmedicine #ayurvedalifestyle #harmony #wellness #psychology #energy #magic
  • Důležité je dobře začít 🙌🏼☀️
#breakfast #goji #healthy #ayurveda #gojipower #superfoods #bowl #morning #start #winter #ayurvedalifestyle #mindset #breakfastideas

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.