Šperk jako strážce

Autorské šperky Katy Dočkalové v sobě nesou symboliku, starověkou moudrost, ale hlavně jejich majiteli slouží jako ochranný amulet. Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobu šperků na míru, pečlivě zohledňují a dokonale podtrhují osobnost konkrétního nositele.

Veškerá tvorba vychází z tradic drahých kamenů, které Katy s respektem k jejich charakteru kombinuje s rozmanitými kovy. Díky tomu umělkyně navazuje na odkaz dávných šperkařů, jejichž díla byla vždy propojena s ochrannými patrony, kouzelnými bytostmi či osobními pečetěmi. Do každého takového uměleckého díla je vtisknutý vlastní unikátní příběh. Tyto osobní šperky se pak většinou dědily z generace na generaci a ještě dnes z nich vyzařuje ona tajuplná majestátnost. Zároveň podporovaly krásu a moudrost svých nositelů, působily rozruch
a okouzlovaly.

sperk-jako-strazce-2

Osobní šperk vytvořený na míru svému nositeli je vlastně nejmenší architekturou na světě. Přeneseně řečeno jde o malý chrám, ve kterém je ukryto tajemství, magičnost a blyštivá krása. Základem jsou drahé kameny vybroušené do ušlechtilých tvarů, které oslavují genia loci míst, z nichž vzešly. Drahým kamenům je odedávna připisována tajemná moc, která má vliv nejen na sílu a moc mužů či krásu a kouzlo žen. Byl jim totiž také vždy připisován vliv na osobní štěstí, ochranu či nabytí majetku, ale i slávu a úspěch. Příkladem jsou královské koruny, žezla,
náhrdelníky, náramky či prsteny. Pro tvorbu Katy Dočkalové je vždy klíčové zohlednit osobnost člověka, pro kterého je šperk vytvářen, a samozřejmě také různorodá přání, která souvisí s tím, co od šperku klienti očekávají, nejen co do tvarů a barev. Osobní šperky mohou být také skvělou investicí. Ne nadarmo se říká, že drahé kovy či kameny jsou zmraženou krásou, v níž je zachycena jedinečnost okamžiku, kterou lze jen velmi těžko porovnávat s požitkem z „obyčejných“ peněz.

www.artofjewels.cz

Text Barbora Vojtová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.