Magická masáž Abhyanga

Masáž Abhyanga je jednou ze základních forem detoxikace organismu s mnoha pozitivními vedlejšími účinky.

Slouží především jako prevence a terapie problémů způsobených disbalancí faktorů typu „váta“ v našem organismu.
Váta je nejméně stabilní ze všech tří konstitučních dóš a její disbalance je považována za příčinu až 60 % veškerých onemocnění fyzického charakteru i psychosomatického původu.

Proto je velmi důležité věnovat se pravidelně jejímu snižování, zejména v době, kdy je náš životní styl plný každodenního stresu, spěchu a nesrovnalostí. Na uvolňování nadměrné váty nejlépe působí pravidelné celotělové olejové procedury. Druh masážního oleje stejně tak jako délka masáže jsou voleny v návaznosti na aktuální zdravotní stav a potřeby masírovaného. Nejčastěji se používá olej sezamový, jehož dvě základní vlastnosti – teplo a hutnost – skvěle naplňují potřeby masáže disharmonické váty. V průběhu této speciální masáže je stará krev uvolňována jemným mačkáním svalů. Čerstvá krev na její místo proudí rychleji, což má výborný účinek na vyplavování toxinů z těla ven. Na uvolňování váty nejlépe působí celotělové olejové procedury.

Po proceduře je důležité nechat olej vstřebat do pokožky, aby došlo k maximálnímu účinku terapie a olej mohl projevit své léčivé účinky. Je také důležité udržovat tělo po masáži v teple, aby účinné látky měly čas a prostor dostat se do hlubších tkání, kam se absorbují postupně.

Masáž Abhyanga posiluje nervový a imunitní systém, odstraňuje poruchy spánku, napětí a úzkosti. Abhyanga se terapeuticky využívá při léčbě artritidy, kolísavého krevního tlaku, astmatu, dětské obrny a degenerativních onemocnění pohybového aparátu. Velmi efektivně působí na šlachy a vazy, neboť odstraňuje blokace v těle. Podporuje kloubní flexibilitu, stimuluje činnost životně důležitých orgánů a harmonizuje hormonální systém. V případě onemocnění neorologických funkcí se přimíchávají do masážního oleje bylinky, které pak vsáknou do těla a ještě víc podporují léčebný proces. V tomto dosahuje ájurvéda výborných léčivých výsledků.

Ideální by bylo aplikovat masáž Abhyanga každodenně. Deepak Chopra proto doporučuje zkrácenou verzi olejové masáže pro denní domácí použití. Tvrdí také, že neexistuje větší projev sebelásky než vnímavé pomazání sebe sama od hlavy až k patě teplým olejem. Říká se, že účinky Abhyangy jsou podobné tomu, co pociťuje člověk nasycený láskou.

Pravidelná aplikace procedury Abhyanga (alespoň 1x týdně) nám účinně pomáhá distancovat se od vnějších problémů a nahlížet na okolní svět s povzneseným a zdravým nadhledem. Zpočátku dochází v průběhu masáží k nečekaným emotivním zážitkům. Z tohoto důvodu je klientům po skončeni terapie ponechán prostor pro dokončení vlastního vnitřního procesu. Nedílnou součástí masáže Abhyanga je odpočinek klienta, kdy závěrečných 20–30 minut po masáži stráví v teple na lehátku nebo zůstává ležet přímo na masérském stole.

A nezapomeňme na to, ze Abhyanga je i skvělým způsobem relaxace – dobrodinním pro dnešní uspěchaný svět. Kdo jednou ájurvédskou masáž vyzkoušel, brzy ohodnotí její vysokou regenerační hodnotu.
Masáž Abhyanga najdete v exkluzivním centru Ayurveda Beauty, které ctí ryze tradiční pojetí ájurvédy. Ájurvédský mistr Sathy ze Srí Lanky je z rodiny slavného baletního umělce a pedagoga. Studoval ájurvédu a její masážní techniky u profesora T. K. Ashoka z Government Ayurveda College Tri Vendram v Kérale.
Výběr masáží naleznete na našich stránkách www.ayurvedabeauty.cz

Text Tanja Kovač

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.