Tajemství dlouhého života I.

Představme si místo, kde se lidé dožívají vysokého věku a jsou šťastni. Západní nemoci jsou tam vyjímečností. Pět takových míst na světě skutečně existuje. Dokonce mají svůj speciální název — Blue Zone, Modrá zóna.

K nim patří:

1. Horské oblasti na Sardinii
103 letý Giovanni Sannai ke svému vysokému věku říká: „Vždy jsem se snažil naplňovat život dobrými věcmi. K tomu patří víno, pohyb, čerstvý vzduch, radost a žádný stres.“

hory-sardinie-dlouhověkost

2. Japonská skupina ostrovů Okinawa
Zde se lidé dožívají nejvyššího průměrného věku na světě — ženy 86 let a muži 80 let. Klima je zde mírné, ale život těžký, protože na skalnaté půdě téměř nic neroste. Ale zelený čaj pijou jejich obyvatelé průběžně celý den.

okinawa-dlouhověkost

3. Náboženská skupina v Loma Linda v Kalifornii
Zde, kousek od Los Angeles, by skupinu 100 letých očekával jen málokdo. Žije zde 9 000 adventistů, kteří se v Americe dožívají s odstupem toho nejvyššího věku. Jejich hlavním aspektem je sociální angažmá a silný pocit jednotnosti. Jejich strava neobsahuje kofein, maso a mastná jídla.

4. Nicoya, poloostrov na Costa Rica
Zde má své pevné místo na jídelníčku šunka a vepřové maso. Ke společenskému životu patří jednotnost a spojitost. Všichni tu žijou jako jedna velká rodina.

nicoya-costa-rica-dlouhověkost

5. Řecký ostrov Icaria
Studie z roku 2009 odkryla místo s nejvyšším podílem 90 letých lidí na naší planetě — z 8 500 obyvatel se téměř každý třetí tohoto věku dožívá. Navíc obyvatelé mají o 20 procent nižší počet rakovinových onemocnění a 50 procent nižší míru onemocnění srdce. Skutečnou vyjímkou je, že na ostrově netrpí nikdo demencí.

icaria-dlouhověkost

Text Danuše Siering

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.