Ve znamení jógy

Že jste ještě nikdy neochutnali ájurvédskou stravu? V čem spočívá její chuť a kouzlo, můžete okusit na naší ájurvédské večeři, kterou jako vždy připravuje šéfkuchař Gary Wright. Hostem v kuchyni bude tentokrát šéfkuchař restaurace Estrella Jan Lobreis.
A protože k ájurvédě patří neodmyslitelně i jóga, můžete si vyslechnout povídání Martiny Procházkové o józe trochu jinak.

Save the date:
15. 10. 2018

Program:
17:00—18.30 Ájurvédská večeře
Gary Wright, Jan Lobreis

18. 30 —20.00  Jóga jako celostní filozofie sebepoznávání
Přednáška Martiny Procházkové

Menu:
Welcome drink — Čaj z blahodárných růží dle Dr. Moshiriho z Berlína
Předkrm Agni (na rozehřátí) — Dosa chipsy s hruškovým a zázvorovým čatní
První chod — Tradiční indická polévka „dál“ z bílé čočky a dýně
Druhý chod — Khati rolky plněné směsí z ibišku, rajčat a cizrny podávané se salátem z naklíčené quinoy
Třetí chod — Vegetarianské Portobello wellington ve filo těstu, sous vide z černého kořene, karotky a hadích fazolí, batatové pyré s miso shiro, blanšírovaný bokchoy, jus z pečených černých fazolí s tamarindem
Navíc servírováno s čatní z červené řepy a tamarindu
, koriandrem a plícněnkou přímořskou
, arašídy a sezamovými semínky
Desert — Dýňový koláč s kokosovo-karamelovou omáčkou

Kdo jsou naši hosté?
Jan Lobreis
Umělec, kuchař a majitel jedinečné a dnes již legendární vegetariánské restaurace Estrella v Praze na Starém Městě
„Jídlo je mou srdcovou záležitostí. Vnímám ho jako mnohovrstvou formu vnitřního vyjádření, zkušeností, pocitů a nálad,“ říká Jan Lobreis a dodává, „jsem jedním z těch, kteří se ráno s myšlenkami na jídlo budí a večer s nimi i usínají, a nikdy mě nenapadlo jiné životní poslání.”

Narodil se do rodiny cukrářů. Možná právě to v něm zažehlo vášeň pro gastronomii a touhu dále se vzdělávat a rozvíjet. Během studia a po něm se aktivně věnoval bezmasé kuchyni s fragmenty makrobiotiky a jejích základů, které mu objasnily principy působení potravin na lidské tělo.
Postupem času si uvědomil, že je pro něj důležité a naplňující ukazovat lidem, že vaření může být nejenom zdravé, ale zároveň plné chuti, inspirace a zábavy.

Vařil v několika restauracích, objížděl festivaly a semináře a pár měsíců pracoval v makrobiotickém institutu ve španělské Valencii. Při provozování Juice baru, který byl součástí konceptu bikram jógy, se rozhodl i pro vlastní vegetariánskou restauraci. Estrella je tak dalším krokem jeho vývoje.

ESTRELLA
— je místem, které ukazuje, že bezmasá kuchyně je skvělým zážitkem — a to jak chuťovým, tak vizuálním. Spojuje a propojuje úžasné lidi, kteří vytvářejí onen přátelský duch, jedinečný, nikde jinde se nevyskytující.
www.estrellarestaurant.cz

ájurvédská-večeře-jan-lobreis-estrella

Martina Procházková
Lektorka jógy, novinářka a zakladatelka 1. mezinárodního jógového festivalu v ČR — Prague Spirit Festival

K józe se dostala prostřednictvím svého otce. V roce 2011 založila Prague Spirit Festival, první mezinárodní festival jógy v Čechách. Od roku 2015 vydává Spirit Life Magazine, časopis věnovaný jógové komunitě.

JÓGA JAKO CELOSTNÍ FILOZOFIE SEBEPOZNÁVÁNÍ
(ukázka z přednášky)

Málokdo možná tuší, že jóga je jedním ze šesti staroindických filozofických systémů. A není třeba dodávat, že toho filozofové nikdy moc nenacvičili. Takže — pokud říkáme, že cvičíme jógu, cvičíme pouze nějakou verzi pozdravu slunce, hathajógové ásany, různé tělesné pozice v jednom z mnoha jógových studií v některém z větších či menších měst ČR. Takovéto cvičení je pouze jedním z mnoha aspektů na cestě k probuzení našeho nejvyššího potenciálu neboli osvícení, který je cílem jógy. A toto osvícení má rovněž svá pravidla.

Pokud vám některé studio nabízí jógovou lekci s proseccem, půjde zcela určitě o inspiraci s postmoderní západní jógovou kulturou, která má za cíl vyhovět všem potřebám svého potenciálního klienta. I takovým, o kterých on ještě neví. Kdo víc předjímá, je úspěšný. Aspekt fyzického cvičení v józe je samozřejmě velmi prospěšný, to může potvrdit každý. K výběru dnes máme různé úzce specializované směry, jako je například hormonální jóga, jóga pro golfisty anebo jóga pro zdravá záda.
Pro mne osobně je ovšem jóga filozofií, poezií, cestou upřímného vhledu, osobní transformací, která nikdy nekončí.

Léta se věnuji studiu prapůvodních jógových spisů, sanskrtu, meditaci, anatomii, psychologii, hledám souvislosti. Dnes vím, že tato cesta probíhá na různých úrovních. Je tady fyzické tělo a jeho potřeby, potrava, nemoci, stárnutí. Potom tady máme mysl, emoce, zvládání stresu a vyhoření. Tohle všechno se snažíme mít pod kontrolou. A pokud to nejde rychle, zajdeme k doktorovi, který nám předepíše veselé tabletky. A je to.

Organicky se dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu, a to je absolutní absence v péči o duši neboli duchovní podstaty našeho Bytí. Bez toho, abychom věděli, kdo jsme, se daleko nedostaneme.
Díky józe máme pro takovou péči všechny dostupné nástroje k dispozici. Jen je začít používat!

www.yogamarti.cz

ájurvédská-večeře-jóga-martina-procházková

Máte zájem o vstupenky? Zakoupit si je můžete zde.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

  • Hledáte české alternativy k superpotravinám dováženým ze všech koutů světa? Zkuste lněné semínko a borůvky, jednoduše tak vytvoříte super snídani s minimální eko zátěží 💙 Víc k alternativám chia nebo quinoa najdete na webu 🔗
#blueberries #strawberries #linseed #breakfast #superfoods #breakfast #porridge #summer #bowl #fruit #healthy #local #gogreen #localfood #localingredients #simple #balance #ayurveda #alternative #lifestyle #ayurvedafood #ayurvedalifestyle #breakfastideas #summerfood
  • Hummus - v tomhle počasí ideální oběd 💚
#ayurvedalifestyle #whatsonmyplate #hummus #veggie #icedcoffee #salad #lunch #ayurveda #foodoftheday #whatiatewednesday #foodtips #praguefood #favoritecafe #gogreen #lunchtime #eatingout
  • Ideální čtení na víkend 📖 letní gurmánské vydání @novinkyprahaberlin ❣️
#magazine #newissue #prague #berlin #reading #whatiread #weekendreads #gourmet #food #travel #lifestyle #ayurveda #partners
  • Není nad čerstvé bylinky 🌿🌱
#herbs #fresh #garden #plants #home #sunshine #summer #ayurveda #harmony #gogreen #ayurvedalifestyle
  • Dobré ráno ☀️
#breakfast #summer #fruit #whatsonmyplate #happy #bowl #strawberry #morning #wakeup #ayurveda #fresh #balance #summerbreakfast #whatweeat #ayurvedalifestyle #simple #light

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.