Cesta přes Indii k sobě

V případě, že se nacházíte ve zdravotně komplikovanější fázi svého života, kdy běžná západní medicína nezabírá, nebo jste v situaci, kdy potřebujete restart, změnu či si „jen“ srovnat zhroucené představy o svém životě, pak je výprava do indické severní Kerely možností, která to dokáže překvapivě příznivě ovlivnit.

Pokud ale nepatříte k těm, kteří se dokáží ze dne na den sbalit a vyrazit do „ozdravného“ centra na vlastní pěst, pak existuje možnost, jak ušetřit svoji energii a čas, který by vám zjišťování a zařizování zabralo. Průvodce a zakladatel projektu „Cesta přes Indii k sobě“ Gary Wright je jedním z těch, kteří kvůli vlastním zdravotním nástrahám prošli zmíněným „transformačním“ procesem a byli ovlivněni natolik, že jim nyní dává smysl předávat svoji zkušenost dál.

gary-wright-indie

Gary je původem Brit žijící v České republice více než osmnáct let. Před šesti lety se rozhodl začít studovat ájurvédu, kterou poznal při svých cestách po Indii. Jídlo jako lék, vaření jako obřad a celkový životní styl, který toto tradiční indické „vědění“ nabízí, mu do života vnesly vytoužený pořádek a naplňující smysl.

„Ajurvéda je komplexním systémem poznávání světa a sebe sama. Je celoživotním učením, cestou, takže člověk má pocit, že je stále na začátku. Zároveň vše, co jsem dosud viděl, naučil se a použil, zdaleka předčilo má původní očekávání. Momentálně jsem nejvíc fascinován silou a léčebnými vlastnostmi Pancha Karmy, čistícího, balancujícího a omlazujícího procesu, který předchází, zpomaluje a léčí celou řadu problémů a nemocí, “ uvádí Gary.

gary-wright-indie-5

„Do Indie jezdím přes dvacet pět let, strávil jsem tam celkem více než pět let, pokud bych to přepočítal na měsíce. Mé důvody, proč jsem se tam vracel, jsou rozmanité a pravděpodobně by vystačily na celou knihu. Ale o tom třeba zase jindy. Podstatné je, že jsem se do této země z mnoha důvodů zamiloval. Nejsilnějším z nich pravděpodobně je, že tamní lidé obecně víc dávají, než berou, navíc si navzájem projevují mnohem více soucitu a empatie než kdekoli jinde. A to i navzdory odlišným náboženským postojům.

V této souvislosti mám dojem, že západní svět je zdeformován permanentní úzkostí ze vzájemného porovnávání a sebestřednosti. Takový společenský tlak v lidech často podněcuje nespokojenost a pocit osobního neštěstí, což samozřejmě může vést k psychickým problémům, fyzickému vyčerpání, potažmo k oslabení imunitního systému a urychlení procesu stárnutí. Před osmi lety jsem sám podstoupil léčbu Pancha Karma zaměřenou na má přetrvávající onemocnění. Jedním z nich byla silná migréna spojená s krvácením z nosu a následným bezvědomím. Tento stav jsem prožíval od dětství pravidelně 4 – 5krát ročně.

Po léčbě v Indii, kterou jsem absolvoval před osmi lety, se mi to stalo pouze jednou. Na tomto příkladě jsem chtěl demonstrovat svou vlastní zkušenost s Pancha Karmou, která má daleko větší sílu než „jen“ uzdravit silné migrény. Myslím si, že západní medicína umí léčit následek, nikoli příčinu, která je však mnohem zásadnější a na kterou se uvedený východní přístup individuálně a efektivně zaměřuje.“

gary-wright-indie-2

Gary se kromě studia ájurvédy jako takové zaměřuje obzvláště na jednu z jejích dílčích částí — na vaření, takže jej můžete potkat na ájurvédských akcích a cooking kurzech v roli šéfkuchaře. Principem správné přípravy pokrmů, které mají našemu tělu dodávat optimální energii a příjemný pocit, je dodržování vhodných kombinací ingrediencí, odpovídající úprava a podávání na základě individuální konstituce jedince. Samozřejmostí je sezónnost surovin a bio kvalita, pokud je to jen trochu možné.

Ájurvédská strava klade velký důraz na efektivní využívání energie, protože špatné trávení člověku může zbytečně „ukrást“ její nadměrné množství a dlouhodobě se odrazit v podobě urychleného stárnutí. „Právě jsem se po třech měsících vrátil z jižní Indie, z Kerely, kde jsem vařil v ájurvédském centru Kairali, které je doslova meditativní oázou uprostřed lesů. Nejen že jsem mohl sdílet a rozvíjet kuchařské schopnosti s obdivuhodnými a inspirativními šéfkuchaři, ale také jsem byl přítomný na lékařských konzultacích za účelem individuálního nastavení vhodné diety dle konkrétních problémů, požadavků a potřeb klienta.

„Ozdravné“ centrum Kairali je vůbec jedním z nejprofesionálnějších, co se týká kompletně všech služeb, které jsou s jeho účelem spojeny.“ Revitalizační, relaxační či léčebný proces Pancha Karma v indickém Kairali tak může být životním milníkem či cestou, která se stočí směrem, o kterém jste ani netušili, že existuje. V případě, že se pro cestu do „lázeňského resortu“ rozhodnete, je vám předtím k dispozici plná lékařská online konzultace a diagnostika s kairalským lékařem.

Pokud vás „Cesta přes Indii k sobě“ zaujala a potřebujete mít více informací, obraťte se na Garyho Wrighta, který spolupracuje s Shakti Trails a je průvodcem při cestování a pobytu v ájurvédském centru. Popíše vám celou „výpravu“ a postará se o vše, co je potřebné zajistit před odletem. Na místě vám pomůže s integrací v samotném Kairali. Pokud budete chtít, můžete se s ním navíc podívat do atraktivních a nevšedních destinací v okolí Kerely, jako jsou např. ukryté pohádkové pláže, čajové plantáže s okouzlujícími výhledy nebo safari v džungli. Ušije vám zkrátka nezapomenutelný balíček na míru dle vašich požadavků a přání. Třeba vám to změní život tak jako jemu.

Kontaktovat Garyho můžete na emailu:
henrygwright@gmail.com
garywright@doshatours.cz
nebo telefonicky: +420 602 759 027

Více informací a související odkazy:
www.ktahv.com
www.ayurvedichealingvillage.com
www.shaktitrails.com

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

  • Perfektní avokádo je největší radost 🥑 #snack #avocado #apples #ayurveda #food #healthysnacks #balance #harmony #foodoftheday #snacktime #ayurvedalifestyle #fruit #energy #eatingwell #ayurvedafood
  • Co všechno by měla mít ájurvédská snídaně? 🥝🍊🍯 Čtěte na našem webu🔗
#ayurveda #food #inspo #ayurvedafood #lifestyle #breakfast #ayurvediccooking #food #health #balance #ayurvedalifestyle #whatsonmyplate #fruit #nuts #foodtips #inspiration
  • Čtete naše cestovatelské články na webu? ✈️ Tenhle je o výšlapu na sopku Pico Del Teide, která je třetí nejvyšší na světě 🌋
#travel #picodelteide #canaryislands #tenerife #wetravel #nature #landscape #getaway #traveljournal #mountains #volcano #hiking #ayurvedalifestyle #perfectview #fromthetop #czechtraveler
  • Sharing is caring 💙 
#lentils #beetroot #eggs #lentilsalad #beetrootspread #bread #spring #whatsonmyplate #fresh #homemade #sharingiscaring #springfood #healthyfood #healthy #balance #superfood #ayurveda #bio #ingredients #vegetarian #lightlunch #ayurvedalifestyle
  • Zázračný medvědí česnek 🐻 Má detoxikační schopnosti, pomáhá při trávení, snižuje krevní tlak i bolesti hlavy a posiluje imunitu. Zkuste si z něj vyrobit pesto! Recept najdete na našem webu 🔗
#garlic #pesto #green #recipes #easyrecipes #garlicpesto #howto #veggie #raw #fresh #ingredients #natural #healthyfood #heath #balance #superfood #foodinspo #diy #homemade #ayurveda #ayurvedalifestyle #ayurvediccooking

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.