Proč jsou ženy v mužském principu? Jak uchopit tento zmatek?

Každá žena touží být pochopena, respektována, milována, cítit se výjimečná a cítit se v bezpečí. Žena plní svou předurčenou úlohu tím, že věří ve svou velkolepost, schopnost vytvářet prostředí, kultivovat vztahy, a tím naplňovat okolí láskou.

Hlavní úkol muže je dobývat cíle a vytvářet pro rodinu pocit bezpečí. Každý muž si přeje být přijatý takový, jaký je, cítit důvěru, a slyšet slova vděčnosti. Toto jsou základní stavební kameny pro jakékoli soužití muže a ženy, aby byl jejich vztah naplněn láskou a proudil v harmonii. Esence lásky se nemění s počtem vrásek či tím, co máme na sobě, ta prostě existuje a je vždy přítomná. Detaily kolem nás se mění, ženský nestabilní hormonální systém přináší výzvy, a naopak mužský pohled na realitu nás může přivádět k šílenství, když se cítíme nepochopené, ale esence lásky zůstává a roste s tím, jak moc se napojujeme na svou přirozenost.

Přirozenost totiž přináší napojení na vlastní podstatu a v té jsme ve spojení sami se sebou v té nejčistší podobě. Jde nám pak samo být tím ideálním mužem či ženou, stejně tak, jako vše ostatní (práce – dharma, rodičovství, odpočinek…). Pochopení našich potřeb, umět je naplňovat a rozlišovat, co je esence a co jsou detaily v našem soužití, to je v první řadě cesta ze zmatku dnešní doby. Jaké nástrahy dnešní společnosti vidíte jako nejsilnější? Nedávno jsem si připomněla, jak vznikla má osobní krize před šestnácti lety. Vychovaná v režimu, kde nikdo nechápal své vlastní hranice, jsem ani já neuměla říci ne, a tak jsem nerozuměla tomu, když jiní naznačovali či říkali „ne“ mně. Překračováním svých hranic lezeme do jámy lvové a to tak pomalu, že si ani neuvědomujeme, jak závislými se stáváme. Jak to tedy funguje?

Člověk, který rezonuje s vlastní přirozenou intuicí, si jednoduše dokáže dodávat přirozenou dávku hormonů štěstí – muži mužským způsobem (produkují tak testosteron a dopamin) – dosahováním cílů, a ženy tím, že tvoří prostředí a vztahy (produkují tak oxytocin a serotonin). Pokud se ale vychýlíme z naší přirozené polohy, která nás udržuje v proudu, jsme nuceni dodávat si tyto hormony štěstí umělým způsobem – tj. vyhledáváme stav, ve kterém získáváme tyto hormony uměle. Takový proces se děje, když se tělo dostává do extrémních situací „blízko smrti“. Tlačíme proto na sebe ve sportu, v práci, v úklidu, ve vzdělání, v přehnané starosti o rodinu, v jídle a tak dále, abychom tento pocit štěstí získali.

Tento způsob je ale návykový a krmí nás iluzí o tom, jak jsme šťastní. Má také dočasnou trvanlivost – čerpáme ze záložního vnitřního zdroje, který máme pro okamžiky opravdového nebezpečí, a jakmile ho vyčerpáme, jak si jej  nadále uměle dodávat. Neustále pak hledáme situace, kde se ve výkonu, který nám dodá „dávku“, opět „nasytíme“. Avšak naše vyčerpání, které je výsledkem našeho vnitřního pocitu oběti v kombinaci s fyzickou námahou, nás stahuje do nemoci či deprese. Tyto stavy buď oddálíme, či povrchně ošetříme drogami, jídlem, alkoholem, nevěrou či jiným dopingem, a kruh pokračuje. Nakonec ani nevíme, jak z toho ven, protože se bojíme přiznat si, že jsme závislí.

Práce s našimi hranicemi je opravdu jedna z nejtěžších, protože ta tenká linie středu je opravdu tenká. Ve své práci na kurzech a individuálních lekcích pro to využívám již šestnáct let propracovaný systém interpretace snů, který naprosto dokonale ukazuje opravdový stav našeho podvědomí. Dále používám práci se stravou, která mě nepřestává překvapovat (je zde tolik nedoceněného). Pro určování svých hranic jsem připravila speciální praktiky, jež fungují velmi spolehlivě. Nakonec je ale výsledek vždy určen touhou nás samotných uvidět, kde všude si lžeme. Odkryje se pravda a ta se sama umí udržet ve středu. Co poradit v této mužsky fungující společnosti ženám, které chtějí z kola ven?

Je toho opravdu spousta, ale uvedu dva základní principy pro okamžitý výsledek. V první řadě je pro nás moc důležité pochopit, kdo je žena a žena matka. Jaké má potřeby? Doporučuji sepsat si seznam a popřípadě si do něj připisovat tak, jak vám budou přicházet nová uvědomění. Připomínám jen, že se jedná o potřeby ženy, které nesouvisí s věcmi. Dále je důležité přijmout fakt, že žena se rodí dokonalá – již naplněná obrovskou silou a energií. Její hlavní úlohou je uchovat si tuto energii naladěním své pozornosti na přítomnost, pečovat o sebe a pak teprve o druhé. Tedy velmi důležité je vědět, že žena si doslova střeží toto sebenaplnění tím, že se o sebe stará a rozumí si. Naopak připomínám, že žena ztrácí energii tím, že se začne pohybovat ve smyslu mužského principu, ve kterém funguje celá společnost. Takže to není vůbec jednoduché realizovat, zejména věří­‑li celá struktura, včetně rodiny, kde vyrostla, že princip, ve kterém jede společnost, je správný. Nicméně je to pro nás důležitá informace a my s ní potřebujeme začít pracovat, jinak se naše baterka vyčerpá.

Muži fungují tak, že si neustále dokážou své baterky doplňovat – jsou jako terminátor, dokážou se zničit, pak tupě zírat na televizi, hrát počítačové hry, jít na ryby nebo jenom tak bezdůvodně být, a tím se regenerují. Pro ženu nepochopitelný stav, ale je to mužský svět a je toto restartuje. My naopak potřebujeme pracovat s tím, jak moudře chránit svoji energii. Takže u nás to není až tolik o regeneraci, ale o uchovávání toho, co už dávno máme, a to tak, že o sebe pečujeme a chceme být opečovávané.

Proto milé dámy, pokud v těchto dnech cítíte únavu, okamžitě se zastavte, jděte do sauny, na masáž, nechte o sebe pečovat, řekněte si o pohlazení a pomuchlání od milovaného. Z prastarých kultur víme, že hlavním posláním ženy je přijímat potěšení, a tím kultivuje svoji energii. Proto je pro nás v dnešní době nejdůležitější, a zároveň nejtěžší naučit se nechat věcem volný průběh a naladit se na přijímání. Strach, který nás sabotuje, je v genech po generace žen před námi, a je to strach o přežití. Opravdu doporučuji celý příspěvek s názvem Ochutnávka s Ruslanem Narushevichem na našem kanálu YouTube. Ruslan v něm pomáhá pochopit tuto problematiku do hloubky. Druhá velmi zásadní informace pro novodobou ženu je v oblasti emocí. Právě protože jsme nastavení (jako společnost) na monotónní výkonnost a prakticky jsme nepoznali jiné možnosti, i ženy uvěřily, že je zbabělé a ohrožující ukazovat svou zranitelnost. Jinými slovy, že je nebezpečné vyjadřování emocí.

Toto je ovšem pro ženu zásadní a pokud nedochází k pravidelnému bezpečnému vyjadřování emocí, děje se spousta nepochopení a potlačování, v jehož důsledku do vztahu vstupuje nedůvěra. Žena potřebuje vyjadřovat své emoce asi tak stejně jako potřebuje dýchat. Pokud se nám nedostává sebevyjádření v emocích, začneme v sobě potlačovat své hormony štěstí a stále více se chováme jako muži, což je pro nás nepřirozené, vysilující a nakonec nás to i připraví o víru ve svou velkolepost. A tak si nakonec samy bortíme to, o čem sníme. Na tato témata máme mnoho videí a audia na našem kanálu YouTube v sekci videa nawww.evakavkova.com.

Mnoho vztahů dnes prochází vztahovými trojúhelníky – co s tím? Když se žena ocitne v milostném trojúhelníku, jedná se o zaručenou lekci. Muž zůstává se svou „bývalou“ ženou z pocitu lítosti (ale i zodpovědnosti), trpí tak pocitem viny vůči všem. Tato vibrace mu nedovoluje projevovat se vůči milované ženě opravdově, a tak se žena dostává do pocitu nedostatku. Její neprojevené emoce (v důsledku mužovi vibrace viny) se pak chovají jako nátlak a zaměřování se na cíl, aby dokázala svou cenu, protože uvěřila, že ona je ta vadná. Necítí od muže podporu, ochranu a pochopení a následně propadá pocitu méněcennosti. Tento pocit, již předtím nabitý z dětství, jen nabere na síle a žena začne dokazovat, že ona je ta lepší. Je to logické, protože žena, která převzala mužský princip, v něm také přijala soutěživost.

Ta je ale pro ženu nebezpečná a vysává ji natolik, že dokonce rychleji stárne. Dokazováním své ceny neustálým dáváním (mužský princip) a děláním nedůstojných věcí žena uvádí muže do lenosti v jeho principu, a muž potom ještě více pozbývá schopnost chápat svou roli. Bohužel jej to nedělá vůbec šťastným a sám vnitřně pociťuje méněcennost. Je tak rozpohybován kruh, který všechny vysává z energie a stahuje do utrpení. To trvá, dokud si to někdo neuvědomí a nezmění svůj postoj. Často se díky těmto sestavám objevují nemoci a parazité (jako projev parazitování zvenčí) v těle, kteří stahují vědomí ještě níže.

Máme zde pak návaznosti na naše děti a tím, že se zde vyčerpáváme a nejsme v naší pravé síle, nemáme energii ani na ně. Navíc nás naše děti kopírují, a proto trpí nedostatkem lásky a pozornosti. Často jsou takové děti ve škole šikanované nebo týrané, aby přitáhly alespoň nějakou pozornost.

Zastavit tento bludný kruh je nutné, a udělat to může velmi často právě žena. Žena, která si toto uvědomí a dovolí si vpustit do svého života lásku a opravdovost. Přestane si lhát a projde vědomě kolapsem ega. Přijme, že nežila to, čemu se říká láska. Žila dál v manipulaci a nechtěla to vidět.  Projít tuto fázi netrvá dlouho – když dojde k rozhodnutí, vesmír se spojí a podpoří ji. Rozhodnutí musí přijít z duše – chtít pro sebe opravdové dobro, pravdu a lásku. Je neuvěřitelné uvědomění najednou uvidět, že byla schopná přijímat bídu, nedůvěru a neúctu jako denní chleba. Je to ale součást vědomého průchodu.  Pravidlo číslo jedna je:

· Vyhledat pro sebe bezpečné prostředí a nechat se hýčkat. Být s lidmi, kteří podpoří a nasytí. Věnovat čas v první řadě sobě, dětem a přírodě.

· Sepsat si deset svých hlavních talentů a denně si je číst.

· Denně si opakovat: Miluji tě. Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Děkuji. Využít tuto energii v lásce a vděčnosti k učiteli a k sobě.

· Denně se nastavovat na pozitivitu a kreativitu, jež povznáší ženskou energii. Viz náš blog. Setkávání fascinujícího ženství se pravidelně koná v prostorách našeho klubu v Praze 4.

ženy-v-mužském-principu-kavkova-nahled

Reference od klientky: „Evička mi pomohla na mé cestě vejít do těch správných dveří, napojit se na svou vnitřní ženu a přijmou její čarovnou sílu. V naší spolupráci mě nedrží za ruku, ale jde po mém boku tak, že mi pomáhá překonávat nástrahy a ukazuje, jak krásné a přirozené je být ženou.“ Martina

Více informací o termínech najdete na www.evakavkova.com

Text a foto Eva Kavková

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

  • Perfektní avokádo je největší radost 🥑 #snack #avocado #apples #ayurveda #food #healthysnacks #balance #harmony #foodoftheday #snacktime #ayurvedalifestyle #fruit #energy #eatingwell #ayurvedafood
  • Co všechno by měla mít ájurvédská snídaně? 🥝🍊🍯 Čtěte na našem webu🔗
#ayurveda #food #inspo #ayurvedafood #lifestyle #breakfast #ayurvediccooking #food #health #balance #ayurvedalifestyle #whatsonmyplate #fruit #nuts #foodtips #inspiration
  • Čtete naše cestovatelské články na webu? ✈️ Tenhle je o výšlapu na sopku Pico Del Teide, která je třetí nejvyšší na světě 🌋
#travel #picodelteide #canaryislands #tenerife #wetravel #nature #landscape #getaway #traveljournal #mountains #volcano #hiking #ayurvedalifestyle #perfectview #fromthetop #czechtraveler
  • Sharing is caring 💙 
#lentils #beetroot #eggs #lentilsalad #beetrootspread #bread #spring #whatsonmyplate #fresh #homemade #sharingiscaring #springfood #healthyfood #healthy #balance #superfood #ayurveda #bio #ingredients #vegetarian #lightlunch #ayurvedalifestyle
  • Zázračný medvědí česnek 🐻 Má detoxikační schopnosti, pomáhá při trávení, snižuje krevní tlak i bolesti hlavy a posiluje imunitu. Zkuste si z něj vyrobit pesto! Recept najdete na našem webu 🔗
#garlic #pesto #green #recipes #easyrecipes #garlicpesto #howto #veggie #raw #fresh #ingredients #natural #healthyfood #heath #balance #superfood #foodinspo #diy #homemade #ayurveda #ayurvedalifestyle #ayurvediccooking

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.