QI GONG: energie pro každý den

Každá buňka v lidském těle je knihovna informací. Tvoří ji molekuly, každou molekulu tvoří atomy a atomy se skládají z elektronů, neutronů a protonů.

Na základě Einsteinovy rovnice E=mc2 jsme se učili, že můžeme přeměnit energii na hmotu a že energie obsažená v kusu hmoty se rovná hmotnosti tohoto kusu krát rychlost světla na druhou.
Ve světě kvantové fyziky se však zdá, že částice (včetně elektronů) vlastně vůbec neexistují. Kvantový fyzik by mohl říci, že elektrony, podobně jako ostatní částice menší než atom, jsou popsány „stavem hustoty pravděpodobnosti“.

Niels Bohr, jeden z otců zakladatelů kvantové fyziky, prohlásil, že dopad těchto zjištění je dalekosáhlý a pro svět každodenních činností a lidské interakce významný. Tato zjištění znamenají, že na základě vědomého úmyslu můžeme vyvolat to, co vnímáme — že můžeme utvářet svoji realitu a také to děláme.

Všechny tyto koncepce nám říkají, že ve středu našeho vesmíru nejsou žádné oddělené části a že všechno souvisí se vším ostatním. Musíme se naučit vnímat holisticky, protože náš svět a celý vesmír jsou vlastně propojeny.
Tento holistický způsob vnímání světa navíc odráží učení starověkých národů, například Inků. Taoistické, buddhistické a hinduistické učení nám již dlouho říká, že vše je jen tanec energie a že v tomto tanci se neustále proplétá tvar a beztvarost. Po celá tisíciletí lidé používali různé vědecké přístupy, aby trénovali a kultivovali energii nacházející se v těle.

V posledních letech je stále populárnější učení Čchi-kung (QiGong). Hlavním cílem veškerého tréninku Čchi-kung je zlepšení zdraví, posílení těla a prevence nemocí. Posuneme-li se ještě o krok dále, je Čchi-kung i způsob, jak dosáhnout „Velké moudrosti“ a pochopit skutečnou podstatu lidské existence a jejího vztahu k vesmíru. Větší síla, lepší zdraví a osvojení si účinných bojových umění s pomocí učení Čchi-kung – kultivace vnitřní energie vašeho těla – může být výsledkem intenzívního tréninku.

Klíčem je vědomé využívání energie. Energie se dá natrénovat a přeměnit. Energie je klíčem k lepšímu životu!

Text Alexandra Bauschat Coach pro Yoga&Qigong

www.energietraining.de

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.

Napište nám e-mail na
PLANKVADRAT s.r.o., V sadech 4a, 160 00 Praha 6, IČO 60199318, DIČ CZ60199318

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.