Recept na palačinky Dosa

Jídlo hraje v ájurvédě odpradávna velkou roli. Má mnoho léčebných vlivů, navíc podporuje trávení a šetří energii. Po takovém jídle se zkrátka nebudete cítit nikdy unavení. Proto jsme se rozhodli vás pravidelně zásobovat ájurvédskými recepty. Začínáme s Dosa palačinkami na slaný i sladký způsob.

Těsto na palačinky:
Propláchněte 2/3 rýže a 1/3 urad dal, nebo-li bílé čočky (jde o luštěninu, která je před oloupáním černá a je příbuzná s fazolemi mungo, navíc je velmi bohatá na bílkoviny). Smíchejte dohromady a nechte přes noc (až 12 hodin) odstát. Je nutné, aby došlo k procesu fermentace. K tomu nejlépe dochází v teplém prostředí, můžete dát i na topení.
Ráno zkontrolujte konzistenci, znovu promíchejte a přidejte špetku soli, popř. trochu třtinového cukru podle toho, zda připravujete sladkou či slanou verzi. Obvykle se tyto palačinky dělají k snídani sladké a večer „na slano“. K večerní variantě můžete přidat i koření či bylinky. Slané palačinky se jí samotné, s čatní nebo je lze vylepšit různými druhy náplní. Např. pyré z brambor, pórku, česneku, hořčičného semínka a kmínu, dle chuti přidejte i sůl a pepř, popř. lze vylepšit kozím sýrem.

Děti většinou milují sladkou variantu palačinek. Směs vám v lednici vydrží minimálně týden.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.