Editorial k novému vydání goodletteru

Jako když mávneme proutkem, bude před námi stát konec roku. Turbulentní rok, který s sebou přinesl hodně změn a přehodnocení. V jednom se ale bude přelom zaručeně opakovat. To nejdůležitější, co si lidé do nového roku opět popřejí, bude: Hodně zdraví!

Zřídka se ptáme, proč vlastně chceme zůstat nebo se stát zdravým. Chceme se vyhnout nepříjemným pocitům, jako je bolest? Nebo chceme být aktivní v plné síle až do vysokého věku? Tyto otázky si zřejmě Metuzalém nekladl. Stal se ve svém věku 187 let poprvé otcem, poté zplodil ještě hodně dětí a měl se podle Bible dožít 969 let. Po něm přišla velká potopa a potom už se věk začal hodně snižovat. Dnes dosahuje průměrně v EU „pouhých“ 81,6 let. Přičemž všechny země východní Evropy zabírají až druhou polovinu příčky. Ale dlouhověkost se bude i nadále prodlužovat a s tím bude stále více přibývat lidí, kteří nestráví konec života doma.

Také v roce 2018 bude na našich přednáškách v rámci Ájurvédské večeře téma ZDRAVÍ napsáno velkým písmem. Nikdo z nás přece nechce poznat na vlastním těle přísloví: Lidé ocení nejvíce zdraví tehdy, když ho ztratí.

Prevence je něco, co u nás lidé hodně podceňují. Většinou se začneme zajímat o své zdraví, až když onemocníme. Není to paradox? Proč se o svoje tělo nezajímáme každý den, zda mu něco nechybí, je odpočinuté, potřebuje protáhnout NEBO odlehčit stravu? Například ájurvedští lékaři ve staré Indii byli placeni pouze tehdy, když pacienti byli zdraví. Od nemocného nedostali nic.

Proto jsme pro naše jarní setkání zvolili téma: PREVENCE Z POHLEDU LÉKAŘE A LÉČITELE.
Dr. Barbara Miller z Berlína, doktorka alternativní medicíny s atestací chirurga a s diplomem z fyziky, absolvovala desítky kurzů a přečetla stovky knih, na základě kterých si vytváří vlastní metody. Od ní se dozvíme náměty, jak vypadá prevenční medicína z jejího celostního pohledu na člověka.
Ing. Jana Matoušová, specialistka na biorezonanci, se s námi podělí o svůj názor na prevenci pomocí přístroje Bicom Optima 2000. Ten umí změřit, zda funguje správná komunikace a výměna informací mezi buňkami. Bez ní život zdravý není…

Večer budou opět doplňovat ájurvédské gurmánské dobroty našeho šéfkuchaře Garyho Wrighta a jeho speciálním hostem bude Avihai Hadida z restaurace SaSaZu a jeho šéfkuchař.
Těšme se na setkání plné chuťových i smyslových zážitků!

Ájurvéda je však mnohem více než čistě zdravotní věda a lékařství; je také návodem k úspěchu, radosti, síle a poznání sama sebe.
A právě tyto kvality vám přejeme do nového roku!

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookie.
Vytvořilo Jakub Vaněk Studio.